Haldun Domaç'ın sözleri şu şekilde: 

Beşiktaş gündeminin ilk maddesi transfer ikinci maddesi bu transferleri bir an önce kampa yetiştirmek ve 25-26 Temmuz tarihlerinde  gerçekleşecek olan Konferans Ligi ikinci ön eleme maçlarına güçlü, yeni bir kadro ile çıkmak diyebiliriz. Beşiktaş bu manada transfer çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Şenol Güneş hangi bölgelere ne tür oyuncu istediğini hatta bu isimleride zikrederek yönetime iletti.

Yeni sezonda ne yapılacak bugünden belirlenmiş durumda. Beşiktaş 5 tane oyuncu transfer edecek öncelik bu, bu beş transfer ilk 11'e girecek nitelikte olacak. 

Beşiktaş stoper, on numara, 6 ve 8 numara transfer düşüncesinde. Sol kanata net bir oyuncu isteği var, santroforda özellikle sıkıntı Cenk Tosun'un sakatlığı sonrası bir yerli transfer sıkıntısı olduğu için bir yerli santrafor transfer çalışmaları sürüyor.

Stoper mevtii için birinci adaylar belli görüşmelerde sürüyor. Saiss'in gitme ihtimali yüksek, İngiltere'ye gitmek için izin istiyor Beşiktaş'ta önce 5 milyon euro dedi sonra 4 milyon euro bonservis bedeline razı olacağını söyledi. Sağ stoper ihtiyacı çok net bir şekilde ortaya çıkıyor.

Beşiktaş bu manada Daniel Amartey  görüşmeleri yaptı, onayını aldı ama tam o sırad aAvrupa'dan başka kulüpler devreye giriyor özellik Alman ligi devreye girdi. Leipzig ve Schalke devreye girince oyuncunun kafası karıştı oysa Gana basınına çok net bir  şekilde Beşiktaş ile anlaştığını itiraf etmişti.

Orada bir sıkıntı var gibi ama Amartey hâlâ transferde bir numarada. İki numarada Mina'nın olduğunu söyleyelim. Mina'da Avrupa'dan teklif bekleyen oyunculardan. Bu ki futbolcunun bir özelliğide sözleşmelerinin bitmiş olduğu. Menajeriyle görüşme gerçekleştirildi ve aşama kat edildiği söyleyebiliriz.

Beşiktaş 27 yaşındaki Tormena ısrarını sürdürüyor. Braga'da oynuyor. Beşiktaş devre arasında da istemişti olmamıştı. Bir buçuk yıllık sözleşmesi var,40 maç oynadı 1 gol, 1 asisti var. 

Orta saha için bir numaralı aday Kondogbia, Atletoci madrid 8 milyon euro ile açılış yapmıştı fakat son durum 5 milyon euro'ya kadar inildiği çünkü 2024'te sözleşmesi bitiyor.  Kondogbia'nın maaşı 4,5 milyon Beşiktaş ise 2,5 milyon euro teklif ediyor. Bu bölge için bir başka isim devreye girdi Danel Kuzyayev. Zenit oyuncusu 35 maçta 5 gol 7 asistle oynadı. Merkez orta saha oyuncusu. Güncel piyasa değeri 10 milyon euro. Bu oyuncunun da sözleşmesi bitiyor.

Beşiktaş'ta Şenol Güneş 10 numaralı oyunu seviyor bir ara yusuf Yazıcı ismi gündeme geldi ama ondan daha önde Davy Klaassen. Ajax'da oynuyor modern bir 10 numara oyuncusu. Bu oyuncu ile birlikte ismi öne çıkan diğer isimde Lanzini. Menajeri Berman ile Ceyhun Kazancı bir görüşme gerçekleştirdi. 2023 yılında bu oyuncunun sözleşmesi bitiyor. 

10 numara için Lanzini ve Klaassen isimleri en önde geçen isimler.