Serdar Kelleci'nin sözleri şu şekilde: 

Bence Beşiktaş’ın yıllardır en büyük problemi oynamak değil oynatmamak, Beşiktaş rakibi oynatmamayı bilmiyor. 

Bazen rakibi bozman gerekir, futbol sadece top senin ayağındayken yapacaklerın ile sınırlı bir oyun değil. Beşiktaş’ın belki süregelen problemlerinden biri rakibi soğutmayı beceremiyor. 

Beşiktaş hep eksikliklerine gidiyor, nasıl daha fazla gol atarız, nasıl bekleri düzeltiriz. Ama bazen eksikleri değil fazlalıkları atmamız lazım hayatımızdan. Beşiktaş bunu yapmıyor hayatından fazlalıklarını atmıyor. Bunları görüp, tespit edip, daha fazla vakit kaybetmemeli. Oyuncu ismi vermeyecegim 10 sene Beşiktaş’ta kalıp fazlalık olarak duran, demirbaş gibi olan, oyuncular var. Ama bu oyuncunun hatası değil, bazen oyuncunun da yolunu açmak gerekir. 

Bazen okuyoruz eskiye dönüş, tekrar Quaresma olur mu? Tekrar Talisca olsun, eskiler hangimizin hayatına büyük faydalar getirdi? Bu bazen olur ama her zaman tutmaz. Bunda %90 yanılırsın bakarsın daha kötü olur. Beşiktaş bence ilk başta yapması gereken fazlalıkları neler, ondan sonra eksikleri neler buna bakmalı. Şenol hoca şimdi anlatıyor, “savunmada eksiğiz, ortasahada eksiğiz,” ee ne yapacağız? Hemen transfer mi yapacağız?

Mesela Beşiktaş’ın şu an Masuaku’yu göndermek gibi bir planı var, daha iyisini alacaksınız eyvallah. Beşiktaş’ın şu anda elindeki en iyi sol bek bence Masuaku. Bir oyuncu iki hata yaptığı zaman tamamen silebilmek? bilemiyorum.. Evet önemli hatalar yaptı Masuaku, belki kariyerine yakışmayacak desem yeridir, bunları Premier Lig’de de yapıyordu. Oyuncunun orda da bir kontrol zaafiyeti vardı, sen bunu bilerek aldın. Beşiktaş’ın hücum ederken pozisyon alan bir sol beki var, bu çok önemli. Buradaki faydayı maksimum hale getirip, diğer tarafın kademesini yerleştirip, Masuaku’yu biraz daha önde kullanabilirsin.