Kartal Yiğit;
'Santos gidecek mi? Kalacak mı? Sonuç ve oyun  iyi olmazsa illa ki konuşulacak. Bu tip teknk direktörleri getirirken, olaya iki yönlü bakmak lazım. Birincisi takım kötü, kötü bir takıma geldi şu an itibariyle yıpranma ihtimali zaten yüksekti Santos'un. 

Yıpranıyor mu? Yıpranıyor ama tecrübeli bir teknik adam olduğu için belki bunu Valerien Ismael'den farklı atlatacaktır. 

İkincisi takımı tanıma adına, transferleri yapma adına bir avantaj aynı zamanda hocanın erken gelmesi. Santos ile ilgili sıkıntılar var mı? var, yönetim içinde de var. İstenilen oyunun bir türlü gelmemesi, kötü sonuçların ortaya çıkması bunların hepsi teknik direktör konusunda şikayetlerin öne çıktığı ortamı oluşturdu. Bu sezonun tek gerçeği Beşiktaş adına ana hedef Ziraat Türkiye Kupası. Bunu almak zorunda. Hem Santos'un kendi geleceği adına, hem de takımın, yeni yönetimin sezon sonunu en kötü ihtimalle bir Türkiye Kupası ile tamamlama adına eğer kupayı alamazsa ne olur? Santos kalır m? Gider mi? Evet işin motivasyon, moral yönünde Santos o zaman tartışılmaya açık olacaktır.  İçeriden aldığımız bazı bilgiler var eğer kupayı alamazsa yollarının ayrılma ihtimalinin oluşacağı ve teknik direktör ile masaya oturulacağı şeklinde düşünceler var yönetimde.

Ahmet Akcan;
Santos başarısız olunca niye kalsın görevi başında? Neyi yapacak, neyi güzel yapacak. Getirmeleri zaten yanlış ama bir defa yanlış yaptılar diye o yanlışta ısrar etmek bir o kadar yanlış. Şu an Beşiktaş'taki sistem teknik direktörleri yedi şu an ki teknik direktör de Beşiktaş'ı yiyor.

Seni yiyen bir adamı orada niye tutacaksın?

'Düşün Beşiktaş harika oynuyor, tam taraftarın istediği gibi tempo çok iyi, şampiyonluk şansı yok bir hakem hatasından dolayı Ziraat Türkiye Kupası kaybedilmiş, kupayı kazanmadı, gönder bunu. Veya Beşiktaş hiçbir şey oynamıyor çıktı kupayı bir hakem hatası ile kazandı. Bu adam kupayı kazandı tut bizim kriterlerimiz bu olmamalı. 

Beşiktaş Kulübü başkanı taraftarın baskılarına boyun eğmez. Taraftar doğru bir şey söylüyorsa hala diretecek miyim? Beşiktaş başkanı taraftara daha o baskıyı yapmadan doğruyu tespit etmiş olmalı.

Hasan Arat ne dedi seçimlerden önce?

'Biz Beşiktaş'ı çok iyi çalıştık, her şeyi biliyoruz, her şey de hazır. Pardon, o günden bunu söylediği günden bugüne kadar hazır olan ne gördün? Bana bir tane 'bunu gördüm' deyin. Varsayalım hiç hazırlanmamış, seçim ne zaman oldu? Aralık'ta şu an Mart ayının sonundayız 3 ay oldu. 

Ben hiçbir şey bilmiyorsam, beni hiç tanımadığım bir ülkeye götür, hiç tanımadığım bir takıma götür 100 günde ben orada bir şey yaparım. Peki 100 günde ne yapıldı?

| Duhuliye