Haldun Domaç şu ifadeleri kullandı:

Beşiktaş'ta hedef transferleri bitirmek ve kampa yetiştirmek. Beşiktaş dört dörtlük bir transfer politikasıyla ilerliyor. 

Beşiktaş'ta 2-3 tane yerli oyuncu hamlesi var.

Ghezzal için El-Hilal takımından teklif geldi ama Ghezzal iyi bir Beşiktaşlı olduğunu kanıtladı ve gelen teklifi red etti. 

Beşiktaş Elneny ile ilgili olarak son durumunu araştırmaya başladı. Beşiktaş adına bu oyuncu çok çok büyük risk olur Beşiktaş sakatlık durumunu kontrol etmeye çalışıyor. Bu sezon diz sakatlığı nedeniyle 24 maç 167 gün maç kaçırdı arkasından uyluk sakatlığı nedeniyle de 14 maç 66 gün kaçırdı.

Stoperde Amartey, Djiku, Tormena, Lyanco bu dört oyuncudan ikisini Beşiktaş transfer etmek istiyor. 

Bu listede öncelik isim Amartey, Şeol Güneş bu isme onay verdi ama oyuncu Beşiktaş'a gelmekle ilgili bir tereddüt içinde daha iyi bir ligden teklif gelirse Avrupa'dan oraya transfer olmak istiyor. 

Djiku'da bonservisi elinde olan bir oyuncu yalnız bu oyuncu ile ilgili şöyle bir durum var; oyuncu imza parası istiyor. 

Tormena ve Lianko'nun ise sözleşmeleri devam ediyor. 

Kuzyaev için Şenol Güneş izin verdi ama iki temel sorun var. Birinci sorun imza parası, ikincisi ise Avrupa'da önemli liglerde oynamak istiyor oyuncu.

Orta saha için Beşiktaş'ın gündemine giren bir oyuncu ise Lens formasını giyen Jean Onana.

Beşiktaş'ta orta saha için üç yerli oyuncu hamlesi birden geliyor. 

Bu oyunculardan bir tanesi Kerem Demirbay, B. Leverkusen oyuncusu Beşiktaş'a çok şey katacaktır özellikle yerli oyuncu statüsünde olması büyük avantaj.

Diğer isim Ozan Tufan,   Şenol Güneş bu oyuncuyu çok istiyor. Ve son isim Yusuf Yazıcı. Yusuf Yazıcı'da tekrar Beşiktaş'ın gündemine girmiş durumda.

Forvet hattında ise Halil Dervişoğlu isminden bahsedebiliriz. 

Cenk Tosun yokluğunda gündeme gelebilir.

Coutinho için Beşiktaş'ın çok büyük çaba sarf ettiğini söyleyebiliriz. Satın alma opsiyonuyla kiralama noktasında pazarlıklar yapılıyor.