Mehmet Özdilek;

"Stadın ambiyansı, sahanın tribünden uzak olması, oyuncuları o anlamda etkiliyordur. Beşiktaş adına bence önemli olan unsurlardan bir tanesi, en önemlisi bence bugün kazanarak başlaması.

Liglerin ilk başlangıç maçları zordur. Bunun örneklerini cuma, cumartesi, pazar günü yaşadık. Sürprizler olabiliyor, Beşiktaş en azından bu sürprize izin vermedi. Kazanarak başlaması, moral ve gelecek adına önemli...

Oyuna gelirsek, Beşiktaş kadro yapısına baktığımızda geçen sezon ikinci yarı itibariyle birbiriyle hemen hemen oynama alışkınlığı olan, aynı oyuncu yapısıyla bu seneye başladı. Özellikle ilk devre çok üretken olmayan, çok tempolu oynamayan, üretemeyen bir Beşiktaş, rakibine baktığımız zaman birçok oyuncusunu kaybetmiş, santraforu savunma oyuncusu olan Salih ile oynamaya çalışan bir Karagümrük'e karşı daha üretken olabilirdi. Daha tempoyu yukarı çıkarabilirdi çünkü bunu yapabilecek oyun alışkanlığı olan bir takımdan bahsediyoruz. Bunu maalesef yapamadı özellikle orta saha oyuncuları Salih ve Gedson ilk devre hiç zorlamayışları, üretkenlik anlamında da Beşiktaş'ı etkiledi.

Özellikle kanat bekleri Türkiye'nin hemen hemen ofansif anlamında en etkili oyuncuları gibi görünüyor Rosier ve Masuaku. Rosier hâlâ geçen sene öncesindeki  Ghezzal ile oynadığı o süreci bir türlü yakalayamadı, Ghezzal'in sakatlığının da uzun sürmesi enteresan, masuaku tarafı daha coşkulu, üretken ve hareketli idi. Orta sahada Salih verim anlamında geride Gedson hakikaten Aboubakar ile birlikte takımın en etkili, en oynama iştahı yüksek, üretme anlamında rakibi en çok zorlayan iki oyuncusundan bir tanesiydi.

İyi oyununu, hak ettiği golle de tamamladı. Beşiktaş'ta Aboubakar'a bir şey olmasın, direkten dönen toplar, kazanılan penaltı hepsi Aboubakar'ın bireysel özelliği ile ortaya çıkan bir görüntü..."