Beşiktaş'ta Galatasaray galibiyeti moralleri üst seviyeye çıkarırken siyah-beyazlılarda flaş transfer gelişmeleri yaşanıyor. Gazeteci Serdar Sarıdağ, Skorer TV canlı yayınında Nergis Aşkın'ın sorularını yanıtladı. Sarıdağ, yıldız oyuncu için "Bir mucize olmazsa gitti" ifadesini kullandı.

Serdar Sarıdağ'ın değerlendirmeleri şu şekilde:

"ŞU ANDA LİGİN EN İYİ FUTBOL OYNAYAN TAKIMI BEŞİKTAŞ"

"Şenol hoca hakikaten ligi başka bir seviyeye getirdi. Tüm futbolseverler Beşiktaş'a teşekkür etmeli çünkü Beşiktaş hem Fenerbahçe'yi hem Galatasaray'ı yenerek lige renk kattı. Medya Beşiktaş'a teşekkür etmeli. Depremden sonra bazıları ligi bitiriyordu. Premier Lig ne yapıyor? Marka değeri ve izlenebilirlik.. Beşiktaş iki takımı da yenerek bunu gerçekleştirdi. Beşiktaş şampiyon olur veya olmaz bilemiyorum ama altın 11'e 3 isim girer Beşiktaş'tan. Mert Günok kaleci alır bence. Yılın kalecisi Mert Günok'tur... Sezonluk değil anlık düşünmek gerekir. İlk 20 dakika Galatasaray iyi oynadı. Beşiktaş ikinci golü bulunca Galatasaray daha fazla topla oynamaya başladı. Futbolu güzel bir şekilde oynamak önemli ama sonunda 3 puana ve atılan gollere bakılması gerek. Beşiktaş orta sahası beklenenin üzerinde performans gösterdi. Galatasaray orta sahası ise bekleneni altında kaldı. Fenerbahçe ve Galatasaray derbilerini kazanmak önemliydi. Bu derbilerden birini de 10 kişi kazandı. Ligin en iyi futbol oynayan takımı haline geldi Beşiktaş..."

"ŞENOL GÜNEŞ'İN GELİŞİNİ ERTELEYENLER SOSYAL MEDYA TROLLERİ"

"Bence derbide prim almışlardır. Bunlar artık eskisi gibi haber olmuyor. Primleri hemen yatırıyorlarmış. Şu an Beşiktaşlı futbolcular beklemeye geçti. Bu işler belli olmaz. Beşiktaş'ın şampiyon olması biraz zor. Çünkü önünde iki takım var. Beşiktaş'ın önünde sadece Galatasaray olsaydı şampiyon olabilirdi derdim. Az ihtimal olsa bile 4. takımın potaya girme ihtimali var. Beşiktaş geride kalan maçlarını kazansın ve beklemeye geçsin. Deprem bütün dengeleri değiştirdi. Beşiktaş'ın Antalyaspor maçı iki defa ertelendi. İlk maç oynansaydı çok farklı bir tablo olabilirdi. Beşiktaş'ın iki puan daha fazlası olsaydı farklı konuşurdum. Beşiktaş, Antalyaspor maçında inanılmaz bir şanssızlık yaşadı. Depremden sonra alınan kararda acele etmeler... Böyle şanssız bir sezonda Beşiktaş hala buradaysa taraftarlar takımlarıyla gurur duymalı. Şenol Güneş'in gelmesini geciktirenler de bir takım Beşiktaş taraftarlarıdır. Beşiktaşlı olduğunu iddia eden Beşiktaşlı sosyal medya hesapları Beşiktaş'ın en büyük rakibi. Sosyal medyada 'Ne işi var Şenol Güneş'in Beşiktaş'ta' yorumları yapıldı. Bu ülkede 'Nasıl olur da Şenol Güneş'i bu takımdan yollarız' yorumları yapıldı zamanında. Önce Beşiktaşlıları kendi içinde böldüler. Beni de hedef göstermişlerdi. Her dönem trend oluyordum. Hakkımı helal etmiyorum. Beşiktaş'ın en büyük sorunu işte bu troller. Ahmet Nur Çebi trollere bakarak karar vermedi ve oradaki yorumlar geciktirdi. Ersun Yanal nasıl gelmişti Fenerbahçe'ye?"

"OKAN BURUK GELECEĞİN ŞENOL GÜNEŞ'İ, FATİH TERİM'İ VEYA MUSTAFA DENİZLİ'Sİ"

"Şenol hoca ile Okan hoca arasındaki samimiyeti bilmiyoruz. Okan hoca Şenol Güneş'in arkasından koşarak geliyorsa bu aralarındaki samimiyettendir. Şenol Güneş'in hareketini bazı Galatasaray taraftarlarını kızdırabilir ama aralarındaki samimiyeti bilmiyoruz. Taraftara anlatamazsın aranızdaki samimiyeti. Nazı geçecek şekilde konuşabiliyorlar birbirlerine. Okan hoca 'Çizgiyi geçiyorsun' diyorsa nazı geçtiği için... Okan hoca geleceğin Şenol Güneş'i Fatih Terim'i veya Mustafa Denizli'si..."

"HAKEM MAÇI İYİ YÖNETTİ"

"Hakemin tartışılacak ufak tefek kararları vardı. Ben bunlara razıyım. Korkunç hataları yok. Elinden geldiği kadar maçı iyi yönetmeye çalıştı. Bana göre iyi maç yönetti. Erman Toroğlu bir şey bulamadı. Erman ağabey samanlıkta iğne bulur. O bile bir şey bulamadıysa demek ki iyi maç yönetti. Allah hakemlerin yardımcısı olsun. Türkiye'ye gelen yabancı futbolculara kendilerini yere nasıl atarsın eğitimi veriyorlar. Bu işin uzmanı olan futbolcular veya hocalar veriyor bu eğitimi. Penaltı alınma di,ye bir şey çıktı futbolda. Burada futbolcuların penaltı bonusları var. Her takım oyuncuları böyle. Ben Aboubakar'ın kendini bu kadar yere attığını görmedim. Torreira sürekli yerlerde. Futbol ayakta oynanan bir oyun yerde değil. Yer oyunu değil futbol."

"REDMOND ARTIK BİR MUCİZE OLMAZSA GİTTİ"

"Beşiktaş, menajerlerin sunduğu oyunculara dikkat etmiyor. Gizli bir gündem var mı var. Fikret Orman döneminde 'Sis bombası atıldı' demiştim. Biraz ortalık sisli. Beşiktaş'ın transfer süreci başladı. Ceyhun Kazancı hiç kimseyle bir görüşme yapmadı. Geçtiğimiz günlerde "Beşiktaş 3 isimle görüşüyor" demiştim ama bu transfer bitti olarak anlaşıldı. Fabio Borini'nin olma ihtimali azaldı. Yaz transfer döneminde öyle bir oyuncu alacaklar ki 'Borini sen işine bak' diyebilirler. Transferde ismi geçenlerin daha da üst kalitesinde transferler olacak. Önce içerideki sorunları çözecekler. Redmond'u tutmak artık kolay değil. Çok iyi oynuyor. Beşiktaş'ın en çok zorlanacağı transfer. Redmond artık bir mucize olmazsa gitti. Beşiktaş yıllık 3 milyon euro verir mi bilmiyorum."

"ATIBA, GÜNEŞ'İN YARDIMCISI OLMALI"

"Atiba veda turlarına başladı deniliyor. Sözleşmesi bitiyor. Eğer giderse çok büyük hata olur. Bugün derbinin adamı Gedson Fernandes ise bu Atiba'nın sayesinde oldu. Gedson Fernandes teşekkür etti sosyal medyasından. Atiba çok büyük bir karakter. Şenol Güneş ile takım arasındaki köprü görevini üstlenme adına gezegendeki en doğru isim. Abdullah Avcı-Egemen Korkmaz ve Şenol Güneş-Tamer Tuna ikilileri vardı. Bunlar çok önemli. Yönetim Atiba ile görüşmeli. Atiba'nın gitmesi hem büyük bir kayıp hem büyük bir ayıp olur. Mert ile Cenk'in bir yıl daha sözleşmesi var. Cenk Tosun'un aldığı ücrette bir iyileştirme olacak. Arap coğrafyasından teklif var ama gitmek istemiyor. Ghezzal'a da teklifler var. Yollar ayrılmalı. Ghezzal artık koşamıyor. Sakatlık sürecinde geriye gitti. Toparlanması ancak gelecek sezonu bulur."

"ROSIER LİGİN EN İYİ SAĞ BEKİ"

"Aboubakar farklı bir oyuncu. Çok kuvvetli bir oyuncudan bahsediyoruz. O sakatlıktan sonra normal şartlarda menajerlik ve antrenörlüğe geçmesi gerekiyoırdu ama Ghezzal öyle değil. Söz konusu önce Beşiktaş. Beşiktaş, yeni Ghezzal'ını bulmalı. Rosier çok mutlu. İşlerin iyi gittiği yerden futbolcular gitmek istemez. Depresyonda olması normaldi çünkü oynamıyordu. Yetenek olarak Türkiye'nin en iyi sağ beki. Hocaya değil kendine kızacak. Hoca ilk günlerine sert bir giriş yapabilir ama bunu Beşiktal için yapıyor. Hoca, Rosier'e gereken şansı verdi. Futbolda küsme diye bir şey yok oynayacaksın. Şenol hoca tecrübeli bir teknik adam. Dünkü güneşte bugünkü çamaşırı kuruttu Şenol Güneş..."

"BEŞİKTAŞ LİGE HEYECAN GETİRDİ"

"Bugün sokaktaki herkes futbol adına heyecanlı konuşuyorsa bu Beşiktaş sayesinde. TFF gidip Beşiktaşlı futbolculara bizim ligimize kattığı değerden dolayı teşekkür etmeli. Lig bir şirket olsaydı Beşiktaş'a prim verilmeliydi. Beşiktaş şampiyon olursa bu sezonu kimse unutmaz. Antalyaspor zor bir deplasman kolay maç değil. Beşiktaş öyle zor maçları kazandı ki geçmesi gereken Antalyaspor, Adana Demirspor, Kasımpaşa ve Konyaspor maçlarını kazanmak zorunda. Lig ikinciliği de büyük avantaj getirir. Bu kadar kaos sezonunu ikinci bitirebilirse ayakta alkışanır Beşiktaş..."