Beşiktaş'In, Rıza Çalımbay’la yollarını ayırması sonrasında ilk olarak gündeme Hansi Flick gelmişti. Başkan Hasan Arat’ın yaptığı görüşmelerden sonuç alınamaması sonrasında gözler diğer adaylara çevrildi. Kara Kartal, son olarak Marsilya’yı çalıştıran Portekizli teknik adam Andre Villas Boas’ı gündemine aldı. Borussia Dortmund’la ayrılığın eşiğinde bulunan Edin Terzic de önde gelen adaylar arasında...

Mundo Deportivo’da yer alan habere göre Beşiktaş, İspanyol çalıştırıcı Quique Setien ile anlaşmak için yoğun mesai harcıyor. Haberde, önceki günlerde iki taraf arasında yoğun görüşmeler yapıldığına dikkat çekildi. Eylül ayında Villarreal’den ayrılan Setien’in, Beşiktaş’a giderek yeni bir projenin sorumluluğunu üstleneceği vurgulandı. Ancak yönetici Feyyaz Uçar, geçen hafta Setien’in listelerinde olmadığını söylemişti.

'GURURLANDIRIYOR' DEDİ AMA...

Rıza Çalımbay’ın ayrılığından sonra takımın başına geçecek teknik direktörü arayan Beşiktaş yönetiminin listesinde yer alan Alman teknik direktör Andre Breitenreiter, ülkesinde Bild’e konuştu.

Son olarak Hoffenheim’dan 2022 yılının şubat ayında ayrılan Andre Breitenreiter, yaptığı açıklamada “Beşiktaş, çok heyecan verici bir kulüp ve teknik direktör adaylarından biri olmak beni çok gururlandırıyor. Genel durumun kapsamlı bir analizinden sonra, böyle bir adımın şu anda benim için söz konusu olmadığı sonucuna vardım” ifadelerini kullandı.

VAN GAAL'İN MAZERETİ AİLESİ

Yeni teknik direktör arayışlarına devam eden Kara Kartal’a, temasta bulunan son isimden olumsuz yanıt geldiği ortaya çıktı. Hollanda Ligi ekiplerinden Ajax’a danışmanlık yapan Luis van Gaal’e teklif götüren Siyah Beyazlılar’ın, jet red aldığı kaydedildi. Deneyimli hocanın, ailesiyle görüşmesi sonrasında Beşiktaş Yönetimi’ne olumsuz yanıt verdiği kaydedildi.

'SERGEN YALÇIN'I İTİBARSIZLAŞTIRMAYIN'

Beşiktaş Futbol Genel Direktörü Samet Aybaba, yeni hoca görüşmeleri konusunda geçen gün şu açıklamayı yapmıştı: “Kolay bir şey değil. Yerli hocada iki değerimiz vardı. Biri Rıza Çalımbay, biri Sergen Yalçın. Bizden önce Rıza hoca gelmişti. Şimdi Sergen Yalçın var, o da bizden biri. Bu arkadaşlarımızı itibarsızlaştırmayalım. Hepsine saygı duyarız. Bu antrenörler içinde değerlendirme yapıyoruz. Ancak listemizde 50 kişi değil sadece 3 hoca var.

Kaynak: Fanatik