Siyah beyazlıların kanat bekleri sakatlanınca Güneş'in elinde birçok mevkide oynamaları nedeniyle joker olarak tanımlanacak Necip Uysal ve Tayfur Bingöl dışında alternatif kalmadı.

Arthur Masuaku'nun sürpriz sakatlığı

Galatasaray derbisi öncesi Demokratik Kongolu sol bek Arthur Masuaku, sol dizindeki ağrılardan şikayetçi oldu. 28 yaşındaki futbolcunun ağrıları geçmeyince Galatasaray derbisi kadrosundan çıkarıldı.

Valentin Rosier ilk yarıyı tamamlayamadı

Galatasaray derbisinin ilk yarısında sakatlığa kurban verilen ikinci isim Fransız futbolcu Valentin Rosier oldu. 26 yaşındaki futbolcu, sağ baldırındaki sorun nedeniyle 40. dakikada yerini Tayfun Bingöl'e bıraktı.

Umut Meraş devam edemedi

Arthur Masuaku'nun sakatlığı nedeniyle ilk 11'de şans bulan sol bek Umut Meraş da 70. dakikada sakatlar kervanına katıldı. Attığı depar sonrası yedek kulübesine dönen 26 yaşındaki futbolcu, "Beni çıkarın" işareti yaptı. Umut Meraş'ın yerine Necip Uysal oyuna girdi.

Şenol Güneş'in elinde alternatif kalmadı

Çarşamba günü Türkiye Kupası'nda Serikspor, Süper Lig'de ise haftaya Antalyaspor ile karşılaşacak Beşiktaş'ta sakatlıklar sonrası Necip Uysal ve Tayfun Bingöl dışında bek alternatifi kalmadı.

Tayfun Bingöl'ün oynadığı mevkiler

Tayfun Bingöl, bu sezon Alanyaspor'da 4 Beşiktaş'ta 7 maçta forma şansı buldu. Galatasaray maçında 40. dakikada sağ bek Valentin Rosier'in yerine oyuna girdi. 70. dakikada Umut Meraş'ın sakatlanmasından sonra sol bekegeçti. Oyuncunun görev aldığı mevkiler şöyle...

TAYFUN BİNGÖL'ÜN BU SEZON FORMA GİYDİĞİ MEVKİLER
Sağ bek 4
Orta saha sağ 3
Önlibero 2
Orta saha sol 1
Merkez orta saha 1

Necip Uysal: Beşiktaş'ın jokeri

14 yıldır aralıksız Beşiktaş forması giyen Necip Uysal ise tam anlamıyla joker olarak biliniyor ve nerede eksiklik varsa o mevkide forma giyiyor. Beşiktaş kaptanı bu sezon 8 maçın 6'sında stoper 2'sinde sağ bek oynadı.

Necip Uysal 6 farklı mevkide forma giydi

Necip Uysal, Beşiktaş'ta sol bek, sağ bek dahil olmak üzere 6 farklı mevkide şans buldu.

JOKER NECİP UYSAL
MEVKİ MAÇ SAYISI GOL ASİST
Önlibero 172 3 4
Stoper 75 1 3
Sağ bek 51 - 6
Merkez orta saha 30 - 2
Orta saha sağ 8 - 1
Sol bek 3 - -