Ersin Düzen;
Gökhan Gönül olarak Fenerbahçe'de kalma adına bütün gayretini ortaya koydun mu?

Gökhan Gönül;
Tek amacım o idi Fenerbahçe'de kalmak. Herkesin kafasında şöyle bir şey var, Gökhan Gönül devre arası imza attı Fenerbahçe'yi şampiyonluk yolundayken sattı gitti Beşiktaş'a diye düşünce var.

Ersin Düzen;
Ocak ayında değil mi?

Gökhan Gönül;
Evet. Diyelim ki benim için şu söylemler vardı devre arası imzaladı, Ocakta imzaladı şampiyonluğu sattı. Şubat ayının sonları Mart başı içeride Beşiktaş maçını oynayacağız, Kadıköy'de puan farkı 7 galiba yenersek 4'e düşecek. 2-0 kazanmıştık. Maçtan önce kaburgam kırıktı o maçta oynayabilmem için tedavi olmam gerekiyordu, genel anesteziyle uyutup kaburgaların olduğu yerlere iğne yapılar gelen sinirleri blokladılar, ondan sonra da ben Beşiktaş maçında oynayabileceğim düşünerek Beşiktaş maçına çıktım, kaburgalarım kırık halde iki tane kaburgam kırıktı. Takımı satmışım ya Beşiktaş şampiyon olsun istemişim ya  ben böyle düşüncede olsa idim Beşiktaş maçına çıkmazdım. Bu maçta oynadığım için sonra doping kontrolünde yasaklı madde kullandı diye bir sabah uyandık Gökhan Gönül'de doping çıktı 2 sene futboldan men edilecek. 

Ersin Düzen;
Ocak ayında anlaşmışmıydın?

Gökhan Gönül;
Hayır. Ortalığı karıştırmayı sevenlerin söylemi oldu. Karşılıklı iki camiada tanıdığım insanlar var kimseyi kırmadan sessiz kalıp gittim işimi yaptım, Beşiktaş'ta kazandığımın hakkını vereyim, giydiğim formanın hakkını vereyim, mücadelemi vereyim çok şükür Allah'ta nasip etti Beşiktaş'ta da ilk yılımda şampiyonluk yaşadım, çok güzel anılar biriktirdim, çokiyi performans da verdiğimi düşünüyorum ayrıldığım son güne kadar sonra tekrar yeniden geri dönüş imkanı çıktığında Ahmet Nur Çebi başkanıma da çok teşekkür ediyorum benim kontratım bittiğinde Beşiktaş'ta bana 2 senelik kontrat verdi Fenerbahçe'den 1 senelik kontrat teklif edildi ben Fenerbahçe'ye geri döndüm.

Ersin Düzen;
Senin Fenerbahçe'den ayrılmana ana sebeb olan paramıydı?

Gökhan Gönül;
Hayır. Net söylüyorum. 

Ersin Düzen;
Fenerbahçe deplasmanındaki derbide senin resminin üzerinde olduğu paralar vardı, ne hissettin?

Gökhan Gönül;
Böyle şeylerle karşılaşabileceğimi tahmin edebiliyordum. O hafta içide şöyle bir şey vardı, Şenol Güneş beni oynatmamayı düşünüyordu, dayanamadım gittim; neden oynamıyorum dedim Şenol Güneş'te ambiyansın farkında neler olabileceğini düşünüyor. Ben Şenol Güneş'e ne olursa olsun bu maçta oynayacağım Gökhan maça gelmedi, kaçtı buraya ayak basamadı dedirtmem kendime dedim. Para atma olayını kimin organize ettiğini de biliyorum bu kişiyle ben dışarıda ayrılık sürecinden sonra birkaç kere de oturup yemek yedim. 

Ersin Düzen;
Beşiktaş dönemiyle ilgili neler anlatmak istersin.

Gökhan Gönül;
Beşktaş'a geçtim çok söylemler ve sorunlar oldu ama çok iyi performans sergiledim daha ilk sezonumda şampiyonluk yaşadım. Taraftar sağolsun ilk günden benimsediler, sahip çıktılar yıllardır oranın oyuncusuymuşum gibi...  Bende bu duygulara karşılık verdiğimi düşünüyorum Beşiktaş adına en ufak bir kara leke sürdürecek yanlışım olmadı. Şampiyonlar Ligi'nden hiç mağlup olmadan çıktığımız dönem. Talisca, Cenk, Aboubakar, Babel, Adriano o kadromuz muhteşemdi.