''Beşiktaş’ın Ghezzal'ı özlediği açık ve net. Oyuncu çok ciddi bir sakatlık süreci yaşadı, bakıldığı zaman geçen ağustos ayından beri oynadığı çok sınırlı dakikalar var. Amerika’daki operasyonda Ghezzal'in parmağının kısaltıldığı konuşuluyor. Ayak parmağı diğerine göre uzun olduğu için sürekli sıkıntı yaratan bir durumla karşı karşıya kalmış ve bakıldığı zaman çok ciddi bir operasyon sonrası adelesinde çıkan sorunlardan kaynaklı, tam olarak bir türlü sahalara dönemedi. Ama şenol hocanın açıklamasına göre bu hafta oynaması bekleniyor. Beşiktaş’ta Ghezzal olsaydı sezon başından beri daha farklı bir oyun izlerdik. Bu grafiği ve puan sıralamasına da etki ederdi.

 Beşiktaş yeni bir takım kurmaya çalışıyor, ara transferde gelen oyuncular var. Şenol hoca bu oyuncuları takıma monte etmeye başladı, son Başakşehirspor maçını konuşursak, geçen seneden oynayan oyuncu yok Beşiktaş’ın 11’inde. Yani hep bu sezonun oyuncuları ve ara transferde gelen oyuncular vardı. Bu bize şunu gösteriyor, hoca Tamamen artık önümüzdeki senenin planını, projesini hayata geçirip yeni sezonun 11'ini belirleme çabası içersinde.

Beşiktaş sonuçta yarıştan kopmuş bir takım, ben şampiyonluk yarışı içinde olacağına ihtimal vermiyorum ama sıralama olarak ikincilik ya da üçüncülükdeki yerini sağlama alabilecek bir potansiyele sahip.


Cenk’in merak edilen bir durumu var, kalacak mı gidecek mi? Hocanın istemediği bazı futbolcular var, bundan sonraki süreçte oyuncular yeteri kadar şans bulabilecek mi.  Beşiktaş değişimi yaşamaya başladı. Bu süreçte Onur Beşiktaş’a iyi bir katkı verdi, Mert’in Beşiktaş’ta kritik kurtarışları imza atması ve kalede yaşanan performans sorununu şimdilik durdurması, belki de önümüzdeki günlerde açıklanacak milli takımda olma ihtimali.

Beşiktaş Şenol hocanın dediği gibi en büyük sorunu dalgalanmalar da yaşıyor, Beşiktaş’ın seri galibiyet yok, yani iki maç iyi sonuç alıyor üçüncü maç puan kaybediyor. Arka arkaya yakaladığı en fazla 4-5 maçlık bir seri var herhalde. Bunu bu sene Galatasaray çok iyi başardı. Beşiktaş’ta bu seriyi yakalasaydı, bugün şampiyonluğun en büyük adayılarından biriydi.''