Beşiktaş'ta Giovanni van Bronckhorst ile olan görüşmelerde sıcak bir gelişme yaşandı.

Hollandalı hocayla anlaşmaya varan siyah-beyazlılar, ekip için bekleyişe geçmişti. Bronckhorst'un farklı kulüplerde çalışan yardımcıları için yapılan teklifler olumsuz yanıt aldı. Beşiktaş yönetimi ikna için temaslarını sürdürse de sürecin uzamasının ardından yönetim Van Bronckhorst ile görüşmelerini noktaladı.

Beşiktaş diğer adaylara yönelirken ilk hedefin Lucescu olduğu öğrenildi. Beşiktaş'ta son dakika kararının ardından yönetim, Rizespor maçına Mircea Lucescu ile çıkmayı planladığı belirtildi.

Öte yandan kısa süre önce açıklama yapan 78 yaşındaki Mircea Lucescu, takım çalıştırmayı düşünmediğini belirtmişti. İşte o sözler;

"Şu an Bükreş'te ailemin yanında keyifli zaman geçiriyorum, torunlarımı seviyorum. Bazı kulüplerin benimle teması oluyor. Tercihim sezon başında, haziranda bir kulüple anlaşmak. Sezon ortasında göreve gelmeye pek sıcak bakmıyorum. Ukrayna'da son sezon çok sıkıntılı geçti. Rusya-Ukrayna savaşının sürmesi, futbolu da olumsuz etkiledi. Bu süreçte psikolojik olarak da yara aldık. Futboldan kopmuş değilim ancak biraz daha kafamı dinlemek istiyorum."

Duhuliye.com ÖZEL HABER