Sercan Dikme;

Beşiktaş'ta senin bildiğin gibi alttan alta 2-3 aydan bu yana, bazı yöneticilerin futbol planlaması üzerinde bir değişiklik istediğine dair gelen bilgiler vardı aslında sayın başkanın Almanya'ya giderken Mustafa Korkusuz'un sportif direktörlerle görüşüyoruz açıklaması vardı. 

Fırat Günayer;
Sportif direktör ısrarı devam ediyor ki aslında Türkiye'de çok tartışılan konumdan bahsediyoruz. Önder Özen, Ceyhun Kazancı Fenerbahçe yabancı sportif direktörler getirdi ...

Sportif direktör geldi, teknik direktörü belirledi, takımı yaptı, takımı şampiyon yaptı falan... belki Beşiktaş bunu yapmaya çalışıyor ve yapabilir. Beşiktaş'ın amacı anladığım kadarıyla ve konuştuğum kadarıyla  elindeki 19 yabancının bir şekilde büyük bir kısmını gönderebilecek  yurtdışı bağlantısı güçlü bir sportif direktör arıyor. Bu konuda çok yoğun bir yabancı trafiği olacak.

Beşiktaş'ta gitmesi gereken 13 yabancı var ve alınması gereken en az 7-8 tane ilk 11 oyuncusu gerekiyor. Dolayısıyla bu sezon Beşiktaş tarihinin belki de en cafcaflı yaz transfer dönemi olacak. Beşiktaş'ta büyük ihtimalle yurtdışı bağlantısı olan, oralarda etkili, Almanya'da etkili bir sportif direktör getirmeye çalışıyor. Devin Özek bu işi için uygun mu? değil mi? bilmiyorum.