Göreve geldikleri 3 haftalık süreçte takımın eksiklerini belirten Beşiktaş teknik heyetinin stoper, sağ bek ve sol bek bölgesine takviye istedikleri, hücumda ise yalnızca N'Koudou'nun yerine sol kanat için bir transfer düşünüldüğü öğrenildi.

Takımda en büyük eksikliğin savunmada olduğunu belirten teknik heyetin Süper Lig'de Anadolu takımlarında oynamış profildeki oyuncuların büyük takımda oynama konusunda eksiklerinin olacağını, bu nedenle tecrübeli bir stoper alınması gerektiğini yönetime ilettikleri, stoper bölgesi için özellikle Fransa'da oyuncu bakıldığı öğrenildi.

Stoper dışında Beşiktaş'ın, Rosier'in yetersiz performansından dolayı sağ bek ve Masuaku'nun sakatlığı ve kiralık olmasından dolayı sol bek mevkisi için de çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi. Beşiktaş; stoper, sağ bek ve sol bek takviyesi yaparak ligin ikinci yarısına bambaşka bir savunma hattıyla girmenin hesaplarını yapıyor. Teknik direktör Şenol Güneş'in yapılacak transferlerle kendi futbol anlayışına yönelik, önde oynayan bir savunma hattı oluşturması amaçlanıyor.

Hücum hattı için alternatifli bir kadrosu bulunan Beşiktaş'ta ön bölgede ise yalnızca sol tarafa takviye yapmak istediği öğrenildi. N'Koudou'nun performansının yeterli ve istikrarlı olmadığını düşünen Beşiktaş teknik heyetinin, sol kanat için yönetimden takviye talep ettiği ve bu bölge için de oyuncu arayışlarına hız verildiği edindiğimiz bilgiler arasında.

Duhuliye.com ÖZEL HABER