Siyah-beyazlılarda teknik direktör Şenol Güneş'in raprou doğrultusunda çalışmalar sürerken mavcut kadrodaki isimlerle ilgili son durumlar da belli oldu. İşte Beşiktaş'ın iç transfer gündemi...

NATHAN REDMOND

Beşiktaş, Southampton'la sözleşmesi biten ve serbest durumda olan Redmond'a 1.5 milyon Euro'dan 2 yıllık sözleşme teklif etti. İngiltere'den de talipleri bulunan yıldız oyuncunun doğum yapmak üzere olan eşinin ise ülkelerine dönmek istediği belirtiliyordu. Redmond, Beşiktaş'ta mutlu olduğunu ifade etse de kesin kararını kısa süre içinde iletecek.

SAISS

Geride kalan sezonun devre arasında da ayrılmanın eşiğine gelen Romain Saiss, bu kararından vazgeçmiyor. İngiltere'den Nottingham Forest'ın talip olduğu tecrübeli stoper yeniden Premier Lig'e dönmek isterken yönetimden de kolaylık istedi. Ancak siyah-beyazlılar, bonservis bedeli olmadan bu ayrılığa onay vermeyecek.

MULEKA

Beşiktaş'ta şu ana kadar en ciddi talipleri bulunan isim ise Jackson Muleka... Geride kalan sezonda hayal kırıklığı yaratan Kongolu futbolcuya Mısır ve Arap yarımdasından teklifler var. Ancak siyah-beyazlılar, Cenk Tosun'un da sakatlığının ardından bu transfer için kamptaki rapora göre hareket edecek.

GEDSON FERNANDES

Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı, özellikla İtalya'dan Lazio'nun radarında... İtalyanların 15 milyon Euro ile kapıyı çalacağı konuşulsa da Beşiktaş'ın 20 milyon Euro altındaki teklifleri değerlendirme niyeti yok. 

MERT GÜNOK VE SALİH UÇAN

Beşiktaş bir yıl daha sözleşmeleri bulunan iki tecrübeli isimle de yeni kontrat görüşmelerine başladı. Cenk Tosun'da olduğu gibi Mert ve Salih'in de sözleşmeleri maaşları iyileştirilerek uzatılacak.

ERSİN DESTANOĞLU

Şenol Güneş'in gelmesinin ardından eldivenleri Mert Günok'a kaptıran Ersin Destanoğlu'nun ise geleceği belirsiz. Genç file bekçisinin Avrupa'dan talipleri olduğu uzun süredir konuşulsa da henüz resmi bir gelişme olmadı. Siyah-beyazlılar, 2026'ya kadar sözleşmesi bulunan Ersin için gelecek tekliflere göre ayrılığa onay verecek.

TAYFUR BİNGÖL

Beşiktaş'ın Alanyaspor'dan kiraladığı Tayfur Bingöl için ise satın alma opsiyonu yüksek bulunuyor. Akdeniz ekibi kapıyı 1.3 milyon Euro'dan açarken Beşiktaş ise 500 bin Euro öneriyor. Alanyaspor'un Muleka'yı takas olarak istediği konuşulsa da siyah-beyazlıların böyle bir niyeti yok. Transfer için son durum yaz döneminde belli olacak.

Kaynak: Habertürk