Beşiktaş ikinci başkanı Hüseyin Yücel'in Jose Mourinho ile görüştüğünü açıklaması, teknik direktör konusundaki heyecan ve beklentiyi arttırdı.

Beşiktaş'ta teknik direktör konusunda aday olarak Jose Mourinho, Sergen Yalçın ve Nuri Şahin isimleri öne çıkıyor. Yönetim kurulu içerisinde, bu üç teknik direktör adayıyla ilgili fikir ayrılıkları yaşanıyor.

Başkan Hasan Arat'ın teknik direktör adayları içerisinde en yakın olduğu isim Nuri Şahin olarak biliniyor.

Fakat ikinci başkan Hüseyin Yücel'in telaffuz ettiği Jose Mourinho ismi, Nuri Şahin'in önüne geçti. Yönetim Kurulu üyeleri; Jose Mourinho ismini zikrettikten sonra Nuri Şahin'in düşük bir profil olarak kalacağının çekincesini yaşıyor.

Bu noktada yönetim kurulu içerisinde, Nuri Şahin'i isteyenler ve sıcak bakmayanlar olarak iki ayrı blok bulunuyor. Nuri Şahin ismine muhalefet edenlerin başında i,kinci başkan Hüseyin Yücel geliyor. Beşiktaş için ilk hedefi Jose Mourinho olan Yücel, Jose Mourinho ile anlaşılamazsa takımın başına Sergen Yalçın'ın geçmesinden yana bir tavır ortaya koyuyor.

Hasan Arat ve Hüseyin Yücel arasındaki fikir ayrılığının ne yönde sonuçlanacağı merakla beklenirken, Nuri Şahin'in teknik direktör olması halinde Hüseyin Yücel'in bu karara tepki gösterebileceği belirtiliyor. Beşiktaş yönetiminde kaynak sağlayabilecek en önemli isim olarak görülen Yücel, bu konuda kendisine güvenilmesini istiyor. Yücel, Mourinho'nun maliyetini karşılamayı taahhüt ediyor.

Hasan Arat - Hüseyin Yücel arasındaki bu fikir ayrılığı geçmiş yönetimdeki Ahmet Nur Çebi - Serhan Çetinsaya sürecini hatırlatıyor. Bu süreçte Serhan Çetinsaya Beşiktaş'a dünyaca ünlü yıldız Sergio Ramos'u getirmek istemiş, bunun için kendisinin de kaynak yaratabileceğini ve sponsor desteği alabileceğini söylemesine rağmen bu transfer Ahmet Nur Çebi tarafından maliyeti dolayısıyla veto edilmişti.

Sürecin sonunda Serhan Çetinsaya, Çebi ile yaşadığı fikir ayrılıklarını gerekçe göstererek yönetim kurulundaki görevinden istifa etmişti.

Beşiktaş'ın teknik direktör seçiminin, yönetimdeki gidişatı da bu anlamda etkilemesi, özellikle Nuri Şahin'in göreve gelmesi durumunda yönetimde tepkiler olması bekleniyor.

Duhuliye.com ÖZEL HABER