Beşiktaş, savunmasını Joe Worrall ile güçlendirdikten sonra transfer penceresi kapanmadan önce orta saha ve hücum hattını da güçlendirmeyi hedefliyor. Siyah-Beyazlı kulüp Lorenzo Insigne, James Rodríguez ve Renato Sanches ile ilgili görüşmelerini sürdürüyor.

İtalyan basınından Tutto Mercato Web'e göre, Beşiktaş'ın ana hedeflerinden biri Paris Saint-Germain'in Portekizli orta saha oyuncusu Renato Sanches. Roma'da kiralık olarak bulunan ve bu sezon henüz maçta yer almayan Sanches, Beşiktaş'ın ilgi odağında. Kulübün bu transferi gerçekleştirmek için Roma ve PSG ile görüşmeler yaptığı ve oyuncunun durumunu yakından takip ettiği belirtildi.

Aynı haberde, Beşiktaş'ın Kolombiyalı yıldız James Rodriguez'e de ilgi gösterdiği ifade edildi. Rodriguez'in transferinin, Brezilya'nın Sao Paulo kulübüyle yapılacak zorlu pazarlıklara bağlı olduğu vurgulandı.

Beşiktaş'ın transfer listesindeki diğer bir önemli isim ise Lorenzo Insigne. Toronto forması giyen ve Napoli'nin eski kaptanı olan İtalyan forvet, yüksek maaşıyla dikkat çekiyor. Insigne'nin Toronto ile 2026 yılına kadar geçerli bir sözleşmesi var ve yıllık 7.5 milyon euro kazanıyor.

Insigne, uygun bir teklif gelmesi durumunda Avrupa'ya dönmeye açık. Ancak, Beşiktaş için bu transferin mali yükü ve oyuncunun mevcut sözleşmesi önemli engeller olarak görülüyor.

*Oyuncu Piyasa Değerleri Transfermrkt'tan alınmıştır. | Duhuliye