Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Emre Kocadağ bu sezon ezeli rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe lehine çok sayıda penaltı verildiğini ifade etti.

Fenerbahçe’nin 17, Galatasaray’ın 11, Beşiktaş’ın 7 penaltı kazanmasının yanı sıra Merkez Hakem Kurulu ile ilgili tartışmaları değerlendiren siyah-beyazlı yönetici, “Bu sezon iki rakibimizin kazandığı toplam penaltı sayısı dünya liglerinde ilk 5 sırada. Son Antalyaspor maçında net penaltımız verilmedi ve iki kırmızı kartı da atladılar. Gözlemcilere yüksek puan baskısı yapıldığı da konuşuluyor. Bu durum zaten hakemlerle ilgili algoritmayı doğrudan etkiliyor. Başkanımız geçtiğimiz hafta tarihi bir basın toplantısı yaptı. Her zamanki gibi haklılığımız sonradan anlaşılıyor. Başkanımızın vurguladığı gibi TFF’de toptan değişim şart” diye konuştu.

‘Hakemleri uyarsınlar’Emre Kocadağ, şiddetli fauller konusunda hakemlerin uyarılması gerektiğini de dile getirdi. Özellikle Gedson Fernandes’in her maçta sert faullere hedef olduğuna vurgu yapan Kocadağ, “Tüm dünyada yıldız futbolcular korunuyor ancak ben Gedson Fernandes’e yapılan ve arkası gelmeyen fauller nedeniyle her maçı gerilerek izliyorum. İşin ilginci hakemler düdüğü çalıyor ama kart göstermiyorlar nedense. Buradan MHK’ya çağrıda bulunuyorum, hakemleri uyarsınlar” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Milliyet