Beşiktaş, her ne kadar skor 2-1 olsa da Cenk ve Redmond biraz şanslı ve biraz daha becerikli olsa tarihi farkın gelebileceği bir maçı oynadı. Neredeyse maçın tamamında rakibine karşı üstün olan ve her sayısız atağı harcayan siyah beyazlılarda şampiyonluk iddiası bittikten sonra yapılan transferler takıma hava getirdi. Ve nokta atışı yeni transferlerin sahaya çıkmasıyla hareketlenen Beşiktaş’ta bir kez daha gördük ki, hoca – takım uyumu olduğunda ortaya güzel futbol ve ona yakışır sonuçlar alınabiliyor.

Sezon başından bu yana gerek teknik açıdan gerekse transfer konusunda sürekli hatalı kararlar alan Beşiktaş yönetiminin aklı ne yazık ki Beşiktaş’ın liderle arasındaki puan farkı 14’e yükselince başına geldi. Ve sürekli takıma güvendiğini söyleyen yönetim, takımın eksik bölgelerine doğru isimleri alınca takımdaki o üzerine ölü toprağı serpilmiş hava da ortadan kalktı umut verici bir futbol gördük. Ancak taraftarda yapılan tüm bu yanlışların farkında ve şampiyonluğun kaçmasının bileti taraftarca yönetime kesilmiş durumda…

Taraftarın sesi kısıldı

Şampiyonluk iddiası kalmamış, hatta ligi ikinci bitirmesi bile sürprizlere kalmış olan Beşiktaş’ı taraftarı bu maçta da yalnız bırakmadı. Vodafone Park’ı hınca hınç dolduran taraftar, ilk dakikadan itibaren sesi kısılana kadar da takımına destek oldu. Ancak takıma desteğini esirgemeyen taraftar yönetimi de es geçmedi. Henüz maç başlamadan önce hep bir ağızdan yükselen “yönetim istifa” tezahüratı, Beşiktaş iyi bir futbolla 2-1 galipken de devam etti. Çünkü taraftar iyi bir futbol izleyince de haklı olarak şunu sordu: “Bu transferler neden daha önce yapılmadı?”

Yönetim istifa çağrısına ne kadar direnebilecek?

Genelde bir stadyumda (hele ki bu Beşiktaş ise) yönetim istifa çağrısı başladığında taraftarla yönetimin barışması çok zordur. Dolayısı ile yönetimin işi bundan sonra çok zor. Belki alınacak seri galibiyetler ve güzel oyun ve ardından yeni sezonda yönetimin benimsediği “az para vererek, yıldız olmayan oyuncu” prensipli transfer yönteminden vazgeçip taraftarı heyecanlandıracak transferlerle iddialı bir takım kurmak aradaki buzları eritebilir. Ancak bunlar zaman isteyen işler. Çünkü her puan kaybında hesap yönetime sorulacak ve tribünde “yönetim istifa” sesleri yankılanacak. Burada belirleyici unsur ise yönetim bu çağrıya ne kadar dayanabileceği olacak.

Kaynak: Ajansspor