İşte Ergin Aslan'in açıklamaları:


"Sayın başkanın konuşması, çok uzun bir basın toplantısı bu herkes için. Hem konuşan için, hem gazeteciler için, hem yayınlayan kanallar için. Yani iki saate yakın bir basın toplantısı çok uzun bir basın toplantısı baktığınızda ama konular birikti işte, birikmesiyle ilgili problem vardı aslında Beşiktaş'ta. 

Biriktiği için infial oluyordu, karşılarında kendilerinin sorularına cevap verecek muhatap bulamıyordu Beşiktaşlılar, açıklama gelmiyordu. İletişim hatası olduğunu düşünüyorum Beşiktaş'ta bu işlerin hep oluruna bırakılması, skorlar gelsin tepkiler diner stratejisinin güdülmesi doğru değildi.

Sayın başkan Ahmet Nur Çebi biraz gergindi, olabilir. Kendi özel hayatında da problemler, iş hayatıyla ilgili problemler ki kendisi de bahsetti, sağlık problemleri bunların hepsi üst üste gelince sıkıntılar yaşıyor.

Ben doğru dili, doğru ifadeyi kullandığınız zaman camiadaki son bir ayda özellikle transfer süreçleriyle oluşan gerginliğin alt seviyeye ineceğini düşünüyorum. Ben de şu an Beşiktaş'ta kaos ortamı olduğunu düşünmüyorum ama doğru anlatmıyorsunuz. Halil Dervişoğlu sürecini anlattı, peki biz bunu niye bir ay sonra duyduk? O bir aylık süreçte herkes söyleyeceğini söyledi, neler yazdı insanlar, ne yorumlar yaptık biz. İletişim dediğim tam da bu...

Kurumsal olarak kulüp başkanının durumu sportif direktörle aynı mıdır? Sportif direktör denklemden çıktığı zaman o iş yükü başkanın sırtına mı biner? Burada da kurumsal bir hata var. Şu anda bir rahatlama var Beşiktaş'ta, sayın Emre Kocadağ aldı transfer sürecini Futbol Şube Sorumlusu olarak ki Türkiye'de böyledir. Yönetici para koyuyorsa, futbol şube sorumlusuysa, ikinci başkansa bunun profesyoneller yürütsün istemez. Bir dinleneyim, görüneyim ben yapayım ister, bu böyledir.

Dört beş elden transfer süreci yönetiliyordu, bu bir kargaşa yaratıyordu dolayısıyla. Şimdi orada yeni bir süreç yaşanıyor. Umut verici cümleleri hoşuma gitti, bunu yapmanız lazım. Futbolda biraz da hamasettir iş aslında.

Duhuliye.com