Yapılan açıklama şöyle:

Başkanımız Hasan Arat adına İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Prof. Dr. Işıl Zeybek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında başkanlık koltuğunu bir günlüğüne BJK-KABATAŞ VAKFI Okulları 6. sınıf öğrencisi Emir Sarıkaya’ya devretti.

Tüpraş Stadyumu’nda düzenlenen temsili devir teslim töreninde; BJK-KABATAŞ VAKFI Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Anıl Cansızoğlu, BJK-KABATAŞ VAKFI Anaokulu Müdürü Gülden Eray, BJK-KABATAŞ VAKFI İlkokul – Ortaokul Müdürü Tuğçe Küpeli yer aldılar.

Emir Sarıkaya, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarına, bu ülke için canlarını ortaya koyan aziz şehitlerimize ve gazilerimize saygılarımı sunuyorum. Bu anlamlı günde, koltuğunu dünya çocukları adına bana bırakan Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanımız Sayın Hasan Arat’a, BJK-KABATAŞ VAKFI Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hasan Anıl Cansızoğlu’na ve burada ismini sayamadığım bütün öğretmenlerime, bana bu fırsatı sundukları için teşekkür ederim. 104 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk, Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir demiş ve böyle önemli bir günü Türkiye Cumhuriyeti’nin çocuklarına bayram olarak armağan etmiştir. Buradan tüm dünya çocuklarının, dünyada eşi benzeri olmayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarım.”