Devre arası transferi öncesinde 14 yabancısı bulunan Beşiktaş, yabancı oyuncu transferi yapabilmek için öncelikle kontenjan boşaltmak durumundaydı. Takıma stoper ve orta saha takviyesi yapmak isteyen Beşiktaş, yabancı oyuncularına gelecek teklifleri beklemeye geçmişti.

Bu doğrultuda ilk olarak, sezon başında lisans çıkarmadığı Tyler Boyd'un sözleşmesini fesheden Beşiktaş'ta Wout Weghorst'un Manchester United ile anlaşması hesapları değiştirdi. Weghorst'un takımdan ayrılmasıyla 1 yabancı oyuncu kontenjanı açılan Beşiktaş, teknik direktör Şenol Güneş'in fazla tercih etmediği Montero'yu Bundesliga ekiplerinden Hamburg'a kiralayarak yabancı oyuncu kontenjanını 2'ye çıkardı.

Weghorst'un yerini yabancı bir santrforla doldurmak isteyen Beşiktaş'ta bu ismin kuvvetle muhtemel Vincent Aboubakar olması bekleniyor.

Santrfor transferi sonrası 1 yabancı transfer hakkı kalacak olan Beşiktaş'ta bu kontenjanın stoper ya da orta saha transferiyle doldurulması planlanıyor. Beşiktaş, santrfor dışında bu iki bölgeye de yabancı oyuncu takviyesi yapacak olursa, takımdaki 1 yabancı oyuncuyla daha yollarını ayırması gerekiyor.

An itibariyle Rosier, Welinton, Saiss, Masuaku, Atiba, Josef, Gedson, Dele Alli, Ghezzal, Redmond, N'Koudou ve Muleka olmak üzere 12 yabancı oyuncuya sahip olan Beşiktaş'ta kulüpten ayrılmaya en yakın oyuncunun hayal kırıklığı yaratan Dele Alli olması beklenirken, oyuncunun aynı sezonda üçüncü kez farklı bir takımda forma giyemeyecek olması transferde Bşiktaş'ın elini kolunu bağlıyor. Beşiktaş Dele Alli'yle vedalaşabilmek için ya bonservisinin bulunduğu Everton ile anlaşmak, yahut Dele Alli ile sözleşmesini tek taraflı feshetmek durumunda... Bu yöntemlerin maliyetli olması ve Beşiktaş'ın böyle bir ayrılık sonrası Dele Alli'ye sezon sonuna kadar olan alacaklarının tamamını ödeme ihtimali, Dele Alli'nin ayrılma ihtmalini azaltıyor...

İlerleyen yaşı ve görev aldığı maçlardaki düşük formu nedeniyle Atiba da ayrılma ihtimali olan oyuncular arasında bulunuyor. Ayrıca belli bir maç sayısına ulaşması halinde satın alma opsiyonu devreye girecek olan Masuaku'nun yerine bir sol bek oyuncusu taramasının da yapıldığı iddia ediliyor.

Beşiktaş'ın santrfor dışında savunma ve orta sahayı güçlendirebilmek için hangi yabancısıyla ve ne şartlarda yollarını ayıracağı merakla bekleniyor.

Duhuliye.com