Beşiktaş’ta kaptan Cenk Tosun, kaleci Mert Günok ve orta sahanın başarılı ismi Salih Uçan’ın yeni sözleşme ve iyileştirme bekleyişi sürüyor.

Siyah-beyazlı yönetim sözleşmeleri Türk Lirası cinsinden olan milli oyuncuların yıllık garanti ücretlerine iyileştirme yapılması konusunda harekete geçmişti. Ancak yüksek enflasyona rağmen Cenk, Mert ve Salih’e henüz iyileştirme yapılmadı.

Geçen sezon düzenli olarak ilk 11’de görev yapan üç oyuncunun sözleşmesi de 2024’te bitecek. Takım kaptanı Cenk Tosun 10 milyon lira, Mert ve Salih 8’er milyon lira garanti ücret alıyor. Güncel kurla Cenk’in kazancı 335 bin euroya, Mert ve Salih’in kazançları ise 266 bin euroya denk geliyor.

Buna karşılık sürekli yedek bekleyen Francisco Montero ise üç milli oyuncunun toplamı kadar gelir elde ediyor. Siyah-beyazlılar, İspanyol stopere 850 bin euro (25 milyon lira) yıllık ücret ödüyor.

Cenk Tosun, Mert Günok ve Salih Uçan’ın yönetim tarafından kendilerine verilen sözlerin en kısa sürede tutulmasını bekledikleri aktarıldı. Siyah-beyazlıların da yeni sözleşme ve iyileştirme konusunda kararlı oldukları bildirildi. Cenk, Mert ve Salih’in yıllık garanti ücretlerinin yaklaşık 20 milyon lira seviyesine çıkarılmasının planladığı ifade edildi.

Kaynak: Fanatik