Önder Özen;

"Düşük kalitede bir maç izledik. Son iki sezonun şampiyonları oynuyor bu bile beklentiyi büyütür. Bununla beraber karşılıklı fena olmayan kadrolar bu da beklentiyi arttırır. Bununla beraber son yıllara baktığımızda her Beşiktaş, Trabzonspor maçlarında mutlaka harikulade hikayeler çıktı. En çok üzerinde durduğum maçlardan birisidir bu maçlar. 

İlk yarı 0-0 ama ortada iki takım adına hiçbir üstünlük tarafı yok.

Bazen antremanlarda fiziksel form için kalesiz ve kalecisiz maçlar yaptırırsınız biraz öyle bir havada oynandı.

İkinci yarı işler biraz değişti, biraz tempo oldu bunuda sağlayan mesafelerin açılması ve Beşiktaş’ın kazanmak için bazı hamleler yapması, Trabzonspor’unda ikinci yarı oyunda yükselişi vardı.  Taraftarda oyuna dahil oldu ve itmeye başladı. Mesafeler açılınca Trabzonspor  orta sahayı çabuk geçerek, driplingle çabuk geçerek pozisyonlar yakaladı. Beşiktaş birkaç karşılık verdi. Harikulade kaleci performansı izledik özellikle Mert’in altını çizmek zorundayım gerçekten üst düzey futbol oynuyor, sadece kalecilik olarak değil, oyunun kurarken de çok mümtezam, sakin, soğukkanlı, hep oyunun içinde çok konsantre..

Beşiktaş’ta Mert ve Saiss çok beğendim. Saiss’in savunma performansı çok şahane, oyuna da katkısı yüksekti. Mert ile beraber oyunun en etkili taraflarıydılar."