İşte o açıklamalar;

DELE ALLİ VE REDMOND PERFORMANSTA SINIFTA KALDI 

"Valerien Ismael ile olmayacağını 15-20 gün önce söylemiştim hatta Beşiktaş, Fenerbahçe derbisine Beşiktaş, Valerien Ismael’i gönderip çıkmalı demiştim. Oyun kalitesi de beni doğruluyor. 3 haftadır kazanamayan bir takım psikolojisi öyle çok kolay değildir. Kazanamamanın verdiği bir stres vardır. Beşiktaş bu strese rağmen oynadığı ilk yarıdan sonra ikinci yarıdaki oyun için stres kelimesinin arkasına saklanamaz. İyi bir ikinci yarı oynadı. Topları kazandı hem dikine oynadı hem çok fazla duran top şansı kazandı. Beşiktaş’ta standartların üzerine çıkan Tayfur Bingöl ve Tayyip Talha vardı. Top Beşiktaş’ta iken akan oyunda üretkenlikten çok uzak, gole yakın olmasını beklediğimiz oyuncular da vardı. Bence oyundan çıktıkları ana kadar sınıfta kalan performanslar vardı. Redmond, Dele Alli performansta sınıfta kalmış isimlerdir bence." dedi.

CENK TOSUN'U KANAT OYUNCUSU OLARAK GÖRMÜYOR 

"Valerien Ismael, Cenk Tosun’u tutmuyor bir kanat oyuncusu olarak da görmüyor. Ghezzal ve N’koudou’nun sanırım maça başlayacak derecede performanslarının olmadığını düşünüyor. Cenk Tosun’u tutmamasını çok doğru bulmuyorum yine de Beşiktaş takımı Redmond ve Dele Alli’ye biraz ölçüsünden fazla tahammül etti. Beşiktaş’ın oynadığı oyun ilk yarı 1-0’dan fazla da olabilirdi. Tayyip Talha’nın attığı golde de bence hakemin kararı doğru bu arada." dedi.

BEŞİKTAŞ'TA MODA TAYYİP TALHA 

"Beşiktaş’ta düşüşte olanlar var. Dele alli ve Redmond o kadar sert düşüyorlar ki Weghorst’un performansındaki düşüşleri göremiyoruz. Hücum presine katkı yapan, topu tutan, kenarlara doğru servis yapan, ceza sahasında topla buluşan bir oyuncudan sahada biraz hayalete dönüşen oyuncu oldu. Gecenin başlığı büyük ihtimalle Beşiktaş’ta moda Tayyip Talha olur." dedi.