Voleybola Beşiktaş altyapısında başlayan sonrasında Amerika'ya giden Ece Erol, 2022-23 sezonunda Bozüyük Belediyespor formasını terletti. Genç voleybolcu, Takvim'e açıklamalarda bulundu. İşte o sözler...

AMERİKA'DAN SONRA BOZÜYÜK'E ALIŞABİLDİN Mİ?

"Alışabildim. Orada da full antrenman yapıyordum. Burada da öyle. Hayatım antrenmana yönelik olduğu için bir sıkıntı yaşamadım. Amerika'da mutlu olmadığım için dönmüştüm, benim için yeni bir başlangıç oldu. Zaten sporculuk hayatı böyle, her sene farklı bir yerde yaşayabiliyorsunuz."

AMERİKA'DA NEDEN MUTLU DEĞİLDİN?

"Amerika'da yaşadığım ırkçılıklardan dolayı mutlu değildim. Neler olmadı ki? Çok tuhaftır ama beyaz olduğum için sıktı çektim. Chicago'da yaşıyordum. Orada siyahi insanlar daha fazla. Okula otobüsle gidiyordum. Bir gün okula giderken bir kadın bağırmaya başladı. 'Senin burada ne işin var? Sen beyazsın, git buradan!' şeklinde. Ben de o günden sonra kendimi toparlayamadım, her gün ağlıyordum. Çok farklı hayal etmiştim ancak öyle olmadı. Her gün ağlayacağıma Türkiye'ye dönerim dedim ben de."

TRANSFER SÜREÇLERİN NASIL GELİŞTİ?

"Bir ajansla çalışıyordum, sporcu bursuyla Amerika'ya gönderiyorlardı. Tabii bazı sınavları vardı. Sonrasında maç videolarını gönderiyorsun, okullar seni beğenirse iletişime geçiyorlar. Amerika'ya transferim öyle gelişti."

"Bozüyük'e ise; Türkiye'de yine bir menajerlik firmasıyla çalışıyordum. Bozüyük'e iyi yatırım yapıldığı söylendi. Ligin iyi oyuncularını transfer ediyorlardı. Ben de İstanbul'un kaosundan biraz sıkılmıştı. Burada dikkat dağınıklığım oluyordu. O yüzden Bozüyük'ü tercih ettim. İyi de oldu. Kendimi toparladım."

BU SEZON SENİN ADINA NASIL GEÇTİ?

"Beklediğim performansı yüzde 100 gösteremedim. Adaptasyonum zor oldu. Ama antrenman yapmak, sakin bir ortamda olmak, voleybola dönebilmek bana iyi geldi. Maçı kazanmak için her şeyimi veririm, antrenmanda iyi olabilmek için. Çalışmaktan gocunan bir insan değilim."

TEKRAR BEŞİKTAŞ HEDEFİN VAR MI?

"Beşiktaş'ta olmak isterim. Yıldız takım, genç takım orada geçti. Orayı ailem olarak görüyorum. Adana'dan İstanbul'a gelme sebebim Beşiktaş'tı. Sultanlar Ligi'ne çıktım orada, benim için inanılmaz bir hayaldi. O yüzden Beşiktaş'ın bendeki yeri çok ayrıdır."

VOLEYBOLA NASIL BAŞLADIN?

"9 yaşında beden eğitimi öğretmenim boyum uzun olduğu için voleybola yönlendirdi. Öyle başladım ve buralara kadar geldi."