Altan Tanrıkulu katıldığı programda Beşiktaş gündemini değerlendirdi

Altan Tanrıkulu;

Şenol Güneş genelde  kısa öz, içerikli ama etrafını çok süsleyip konuşan birisi, aslında vereceği mesajı veriyor, vermiyor değil. Son basın açıklamasında da dayanamadı ve Masuaku ile ilgili düşüncelerini paylaştı. Açıkca oyuncuya demiş ki; “Sen iyi bir atletsin, iyi bir yeteneğin var ama bu bireysel yeteneklerini ve özelliklerini takıma uyumlu olarak kullanırsan bize yararlı oluyorsun, son iki maçtaki gibi”

N’Koudou olayında da doğruyu söyledi, hem takımının hakkını korudu, hem de N’Koudou’nun cezası üzerine doğruları söyledi.

Del Alli konusu enteresan, çünkü bir sezon içinde üç takımda oynayamıyor, Everton bu oyuncuyu geriye istemiyor ve Everton kulübü bu sezon boyunca oyuncunun maaşını ödemeyi kabul etmiyor, çıkan haberler bu yönde, Beşiktaş adına bir açmazdan söz ediyoruz. Oyuncu geri gidemiyor, gitse oynayamıyor ve Beşiktaş bir şekilde bu oyuncunun maaşını ödemek zorunda, kasasından para çıkacak, Beşiktaş’ta oynama şansıda yok çünkü şu an Beşiktaş’ta da kimse istemiyor.

Ara transfer döneminde sadece Beşiktaş sözleşmesinden çıkabilir, onunda ekonomik yükümlülükleri var, kontenjanı boşaltır, oyuncu ne yaparsa yapsın yani hak edişini  öder Beşiktaş, ''ben senin lisansını askıya alıyorum'' der ama bununda bir maliyeti var, 2.2 milyon Euro çöpe gitmiş olacak.