İşte Ogün Şahinoğlu'nun açıklamaları:

"Ghezzal, Saiss ve genç oyuncu Oğuzhan Akgün’ün oynaması beklenmiyor. Kadro itibariyle Şenol Güneş bugünden başlayan süreçte 6 maçlık periyotta artık bir maratona sokuyor.

Nedir bu maraton? 

Kader belirleme…

Masuaku, Montero ve performansı düşük olan oyuncular aynı şekilde devam ederse teklif gelmesi halinde değerlendirilmeye alınacak. Bunlardan bir tanesi Rosier ve N’Koudou.

Beşiktaşlı oyuncular bu 6 maçlık süreçte performanslarını maksimum düzeye çıkarmak zorundalar yoksa ya yerlerine takviye yapılacak ya da bazıları gönderilecek. Zaten bunlardan en bilineni, ki kamp süresince performansında bir artış olmadı, Masuaku. Bugünkü kupa maçında o bölgede Umut Meraş’ı bekliyorum ama Şenol Güneş şunu söyledi “peşin hükümlü değilim asla bütün oyuncularıma şans vereceğim buna Masuaku da dahil...” Hepsine şans verecek, belki performanslarını artıracak idmanlarda özellikle birkaç idmanda iyiymiş.

Belki de Umut Meraş değil Masuaku ile maça başlayabilir. Stoperlerde Welinton ve Tayyip Talha ikilisi bekleniyor. Sağ bekte Tayfur olabilir, çünkü kampta öne çıkan isimlerden birisiydi.

Orta sahada Atiba ismi bekleniyor, Kanada milli takımında kazandığı maç temposuyla 60-65 dakikalık bir süreci çıkarabilir.

Cenk Tosun, Redmond, Gedson diğer beklenen isimler."

Duhuliye.com