Brezilyalı oyuncuyla 2+1 yıllık sözleşme üzerinde anlaşan Beşiktaş, oyuncuyu İstanbul'a getirdi.

Fakat Paulista transferinde, bugüne kadar alışık olunmayan bir durum yaşandı. Yeni transferleri 19.03'te duyurmayı bir gelenek haline getiren Beşiktaş yönetimi, oyuncu İstanbul uçağında olmasına rağmen 19.03'te sessiz kaldı. Bu noktada Beşiktaş yönetiminin "oyuncu bir gelsin" şeklinde tavır gösterdiği ve bütün hazırlıklar saat 19.03'e göre yapılmasına rağmen açıklamayı ertelediği öğrenildi.

Sonrasında, oyuncu İstanbul'a inmesine rağmen Beşiktaş iletişim ekibi sessizliğini korumaya devam etti. Gabriel Paulista ile ilgili herhangi bir resmi açıklama ya da paylaşım yapılmadı.

Duhuliye.com'un edindiği bilgiye göre; Beşiktaş'ın Paulista'yı bir kez de burada sağlık kontrolünden geçireceği ve sözleşmeyi bu kontrol sonrasında finalize edeceği öğrenildi. Sağlık kontrollerinde ve sözleşmenin son aşamalarında herhangi bir engel çıkmazsa oyuncunun transferinin bugün gündüz saatlerinde duyurulacağı bilgisine ulaşıldı.

Beşiktaş geçtiğimiz sezon başında da, İstanbul'a getirdiği Brezilyalı Lyanco'yu sağlık kontrollerinin ardından sözleşme imzalamadan geri göndermek zorunda kalmıştı.

Gabriel Paulista'ya yapılacak sağlık kontrolünün sonuçları merakla bekleniyor.

Duhuliye.com ÖZEL HABER