Razvan Lucescu ile ilk etapta babası Mircea Lucescu aracılığıyla kontak kuran Beşiktaş yönetimi, görüşmelerde önemli bir mesafe kat etti. Trabzonspor'la oynanan kupa finalini tribünden izleyen Mircea Lucescu'nun da etkisiyle Beşiktaş'ın teklifine sıcak bakan Razvan Lucescu, Beşiktaşlı yetkililerle kendi sözleşme süresi ve şartları konusunda 1+1 yıllık sözleşme üzerinden anlaşma noktasına geldi.

Bu konularda anlaşma noktasına gelinmesinin ardından Razvan'la takım planlaması üzerine görüşmeler başladı. Razvan Lucescu bu noktada, Beşiktaş'ın şu anki kadro yapılanmasına takıldı.

Beşiktaşlı yöneticiler Razvan Lucescu'ya ligde önümüzdeki sezon 12 yabancı oynatabileceklerini, sözleşmeli 19 yabancı oyuncunun şu anda kadroda bulunduğunu bildirdi. Takıma en az 4-5 yabancı futbolcu takviyesi isteyen Razvan Lucescu, Beşiktaşlı yetkililere 12 yabancı oyuncunun sözleşmesinden çıkarak gereken kontenjanın sağlanıp sağlanamayacağını sordu.

Beşiktaş'ın geçtiğimiz sezon maçlarını izleyen ve 12 yabancı dışında yerli oyunculardan bazılarıyla da yolların ayrılması gerektiği yönünde görüş bildiren Razvan Lucescu, Beşiktaş'ın bu denli bir kadro revizyonu yapıp yapmayacağı konusunda bir netliğe varamadı.

PAOK'u şampiyon yapan ve 3 yıl daha kontratı bulunan Razvan Lucescu, bir yandan Beşiktaş'a gelme konusunda istekli olmasına karşın oturmuş takımından ayrılıp Beşiktaş'ta yeni bir meydan okumaya girmenin kariyeri için risk olabileceğini belirterek yönetimden bu konularda garanti istedi ve bireysel şartlarda anlaşmışken takım yapılanmasından dolayı kendini beklemeye aldı.

Razvan'ın BU söylemleri sonrası durum değerlendirmesi yapan Beşiktaşlı yetkililer, PAOK kulübünün de 4 milyon Euro'luk serbest kalma bedelinde bir revizeye yanaşmaması üzerine, Rumen teknik adama teşekkür ederek görüşmeleri sonlandırma kararı aldı.

Duhuliye.com ÖZEL HABER