Fernando Santos yönetimindeki Beşiktaş'ta yaşanan teknik direktör değişimleri sonrası verilen fırsatı çok iyi bir şekilde kullanan Semih Kılıçsoy, kısa sürede taraftarın sevgilisi haline geldi. Siyah-beyazlıların sözleşmesini uzattığı 18 yaşındaki santrfor için dev kulüp talip çıktı.

FEYYAZ UÇAR: EN BÜYÜK REKORLARI KIRACAK

Beşiktaş'ta futboldan sorumlu basın sözcüsü ve yönetim kurulu üyesi Feyyaz Uçar, Semih Kılıçsoy ile ilgili konuşmuştu. Uçar, "Semih Kılıçsoy her zaman golü düşünen bir oyuncu. Bence gelmiş geçmiş en büyük rekorları kıracak. Son yıllarda yetişen en büyük golcü olduğunu düşünüyorum." ifadelerini kullanmıştı.

SEZON PERFORMANSI

Semih Kılıçsoy bu sezon Beşiktaş'ta 25 maçta forma şansı buldu. Siyah-beyazlıların yıldızı bu mücadelelerde 10 gol attı ve 1 asist üretti. Semih Kılıçsoy'un Beşiktaş ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2028'de sona erecek.

SEMİH’E ATLETİCO KANCASI

Beşiktaş’ta bu sezon genç yaşına rağmen kalitesini gözler önüne seren Semih Kılıçsoy, kısa sürede Avrupa’nın devlerini peşine taktı. İspanyol basınında yayın yapan El Gol’ün haberine göre 18 yaşındaki forvet için La Liga devlerinden Atletico Madrid devreye girdi. Buna göre sportif direktör Andrea Berta, yıldız oyuncuyu gözlemlemek adına Türkiye’ye gözlemcileri gönderdi.

ALKIŞLARI TOPLADI

Genç oyuncu, bir süre boyunca Başkent temsilcisi tarafından izleme altına alınacak. Kadrodaki yaş ortalamasını düşürmek isteyen Madrid ekibi, kadrosunu yeniden yapılandırmak istiyor. Bu arada Semih, dünkü idmanda futboluyla göz doldurdu. Çift kale maçta tam 6 gol atan milli futbolcu, teknik heyet tarafından alkışları topladı.

| Fanatik