Takımla adeta sezon başı kampı yapacak olan kurt hoca, eksikleri ve kadrosunda düşünmediği isimleri netleştirmeye başladı. Bu doğrultuda Güneş şimdiden tam 5 ismin biletini kesti. Biri daha henüz sezon başında gelmişti.

Geçen sezona Sergen Yalçın yönetiminde başlayan ardından takımı Önder Karaveli'ye emanet eden Beşiktaş alınan başarısız sonuçların ardından sezon ortasında Valerien Ismael'i teknik direktörlük koltuğuna oturtmuştu. Sezon sonuna kadarki süreci alışma etabı olarak değerlendiren Siyah-Beyazlılar'ın yeni sezondan umudu çoktu... Sezona 3'lü savunma sistemiyle hazırlanan ancak yaz kampının ardından bir anda yeniden 4'lü savunmaya dönen Kara Kartal'da kafalar karışmıştı. Transfer planlaması da aniden değişen Beşiktaş her şeye rağmen sezona iyi başlamıştı.

Süper başladı, kötü bitirdi

İlk 5 maçta 4 galibiyet, 1 beraberlik alan Siyah-Beyazlılar daha sonra düşüşe geçmişti. Art arda alınan Başakşehir mağlubiyeti ve İstanbulspor ile Fenerbahçe beraberlikleri eleştirileri artırmış, oynanan oyun da tepki çekmişti. Bu periyodun ardından çıkılan 3 maçta da sadece 1 kez kazanılınca Ismael'le yollar ayrılmıştı.

Somut adımlar atılacak

Fransız hocanın gönderileceği kesinleşince takımın başına geçecek en kuvvetli aday Şenol Güneş'ti. 2016 ve 2017 yıllarında art arda Kara Kartal'ı şampiyonluğa ulaştıran, Şampiyonlar Ligi'nde namağlup gruplardan çıkaran kurt hoca ile yeniden anlaşan Siyah-Beyazlılar'da camia yeniden zafer havasına girdi. Ümraniye galibiyetiyle Beşiktaş'taki ikinci dönemine başlayan Güneş, 2-1'lik Galatasaray yenilgisiyle karşılaşmıştı. Dünya Kupası arasında takımı adeta sezon başı kampında gibi hazırlayacak olan deneyimli çalıştırıcı devre arası transferi için de daha somut adımlar atacak.

Devam etmek istemediğini bildirdi

Şimdiden eksikler ve liste belirlenirken, Şenol Güneş'in sezonun ikinci devresinde kadrosunda düşünmediği isimler netleşmeye başladı. Sezon başında ismi listeye yazılmayan Utku Yuvakuran ile Tyler Boyd'un biletini kesen tecrübeli teknik adam, kadro içinden de Francisco Montero, Welinton ve Arthur Masuaku'yla devam etmek istemediğini yönetime bildirdi.

Kaynak: Fanatik