Ankaragücü maçından sonra yaptığı açıklamada son 15 dakika hariç pozitif bir futbol ortaya koyduklarını aktaran Teknik Direktör Şenol Güneş zorlu randevuda sahaya süreceği ilk 11’i belirlemek için hafta boyu arayışlarda bulundu. Onur, Tayyip, Colley ve Masuaku’nun yer aldığı savunma hattında değişiklik düşünmeyen Güneş’in orta sahada çeşitli denemeler yaptığı öğrenildi. Gedson Fernandes ve Amir Hadziahmetovic’e yine 11’de forma verecek olan deneyimli hocanın, Salih Uçan ile Alexandru Maxim’i üçlü orta sahada ayrı ayrı denediği belirtildi.

Yine ikinci yarıda

Şenol Güneş taktik ağırlıklı çalışmalarda Gedson ve Hadziahmetovic’in yanında dönüşümlü olarak hem Salih’e hem de Maxim’e şans tanıdı. Son dönemde iyi bir çıkış yakalayan Salih’in özellikle defansif anlamda Maxim’den daha başarılı olduğu aktarıldı. Ankaragücü karşısında bir gol bir asiste imza atan Salih Uçan’ın taktik çalışmalarda da iyi bir görüntü verdiği ve Başakşehir karşısında yine 11’de yer alacağı vurgulandı.

Şenol Güneş’in Maxim’in performansından da memnun olduğu ifade edildi. Ankaragücü karşısında son bölümlerde şans bulsa da yeteneklerini gözler önüne seren Rumen yıldız, Başakşehir deplasmanında büyük olasılıkla yine ikinci yarıda görev yapacak.

Kaynak: Milliyet