Bu sezon gerek Süper Lig'de gerekse de Avrupa'da aradığını bulamayan Beşiktaş, sezon hedefi olarak lig üçüncülüğü ve Türkiye Kupası'nı belirlerken, gelecek sezonun yapılanması adına çalışmalar da şimdiden başladı.

Kadrosunda 18 yabancısı olan siyah-beyazlılar, gelecek sezon uygulanacak yeni yabancı kuralıyla birlikte kadrosuna 12 isim yazabilecek.

Bundan dolayı en az 6 yabancısını göndermeyi planlayan Beşiktaş'ta gözden çıkarılan isimlerin de netlik kazanmaya başladığı öğrenildi.

Siyah-beyazlılar, şu anda Bosna Hersek takımı Sarajevo'da kiralık olan Ajdın Hasic, Fransa ekibi Nice'e kiralanan Rosier, Portekiz temsilcisi Arouca'ya kiralık gönderilen Montero, Fransa'dan Marsilya'ya kiralanan Onana'nın yanı sıra mevcut kadroda bulunan Rebic, Chamberlain, Ghezzal'la yolları ayırmayı, Jackson Muleka'ya gelecek tekliflerin de değerlendirilmesi planlanıyor.

Beşiktaş'ta yapılanma için de hazırlıklar sürüyor. Muci ve Musrati ile şimdiden adımlar atan Beşiktaş, iskelet kadro için kolları sıvadı.

Beşiktaş Futbol Takımları Genel Koordinatörü Samet Aybaba, Şampiyonlar Ligi'nde oynanan Kopenhag-Manchester City maçını tribünden izledi. Aybaba'nın Danimarka ekibinden üç ismi takip ettiği öğrenildi. Aybaba'nın, Danimarka ekibinden stoper Vavro, orta saha Gonçalves ve sol kanat Achouri'yi takibe aldığı öğrenildi.

Beşiktaş'ın, yeni sezon transferlerini hazırlık kampına kadar bitirmeyi planladığı kaydedildi.

| Yeni Şafak