Beşiktaşlı futbolcu Umut Meraş'ın düğününe katılan Dikme, sakat oyuncuların derbi öncesi durumlarına ve Gedson Fernandes hakkındaki söylentilere de açıklık getirdi.

İşte Dikme'nin açıklamaları: 

"BEŞİKTAŞ DEDİKODULARDAN RAHATSIZ"

"Beşiktaş'ın, özellikle Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin derbiye Ali Şansalan'ı istediğine ilişkin açıklamalara karşılık, Beşiktaş kulübü sertlik dozajını her geçen gün arttıracak. Açıklamaların sona erdiğini düşünmüyorum, maç günü de belli başlı açıklamalar bekliyoruz. Son 3-4 gündür yapılan bu iddiaların maçın hakemini etki altına aldığına yoruluyor Beşiktaş yönetimi tarafından. Bugün Başkan Çebi de Umut Meraş'ın düğünündeydi. Yöneticiler, başkan çok rahatsız. Başkan, yöneticiler, konuştuğum isimler diyor ki; "Biz Galatasaray'a ekstra bir çaba sarf etmiyoruz, neden hakem isteyelim?" Ben MHK'ye çok yakın değilim ama daha Salı gününden "iki hakem var; ya Ali Şansalan, ya da Abdülkadir Bitigen" bilgisini almıştık. Hakem zaten yüzde 50 belliydi. Bu çıkan dedikodulardan fazlasıyla rahatsız Beşiktaş, umarız sahaya yansımaz." 

"COLLEY'İN OYNAYABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM"

"Saha içiyle ilgili olarak Omar Colley ile konuşma fırsatı buldum. Düğünde sekiyordu ama daha akşam antrenmanında sakatlandı. Çok büyük bir sakatlığı olsaydı düğüne gelemezdi. Düğünde ben biraz kendisini izledim; zaman zaman sekti, dizini tutuyordu. Bu yarın belli olacak bir durum ama antrenman bittikten 1 saat sonra düğüne gelen, düğünde sekse de rahatça gezebilen bir oyuncunun ağrılarının artmaması durumunda derbide oynayabileceğini düşünüyorum. Colley de oynamak istiyor." 

"ŞAMPİYONLUK İÇİN SON ANA KADAR DEVAM"

"Şenol Hoca ve oyuncularla konuştum. Şampiyonluk ümidini son ana kadar devam ettirmekle ilgili hoca da, futbolcular da olumlu konuştu. Hoca da futbolcular da taraftarın desteğinden bahsediyorlar, biletlerin de tamamı satıldı. Normalde derbilerden önce yemek yerlerdi, bu derbi öncesine düğün denk geldi." 

"BEŞİKTAŞ ONUR BULUT'U 1 MİLYON EURO'YA ALDI"

"Onur Bulut davası bugün sonuçlandı. Uyuşmazlık Çözüm Kurulu Onur Bulut'u haklı buldu. Kayserispor'a geçmişe yönelik herhangi bir tazminat bedeli ödenmeyecek. Beşiktaş Onur Bulut'un bonservisini 1 milyon Euro'ya almış oldu ama Kayserispor kulübünün hala bu karara itiraz etme hakkının olduğunu da söyleyelim."

Programda öte yandan, dünkü antrenmana Umut Meraş'ın düğününe katılmayan Gedson konusuna değinildi. Bugünkü antrenmanda takımla birlikte çalışan Gedson'un bir probleminin olmadığı, görev verildiği takdirde Galatasaray derbisinde oynayabileceği belirtildi.

Duhuliye.com