Beşiktaş'ta teknik direktör konusunda bekleyiş devam ederken sıcak bilgilere Duhuliye ulaştı.

Siyah-beyazlılarda görüşmeleri bizzat başkan Hasan Arat yönetiyor. Arat şu anda ismi gizli tutulan bir yabancı teknik adamla görüşme halinde. Buradan alınacak yanıta göre yerli adaylarda ise Sergen Yalçın ve Nuri Şahin ismi ön planda. 

SERGEN YALÇIN, ANTALYASPOR'DAN AYRILIYOR

Beşiktaş'ın yerli hocada en büyük adaylarından olan Sergen Yalçın, şu anda Antalyaspor'da... Akdeniz ekibinden ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Yalçın ile sözleşmesi devam ettiği için şu anda resmi bir temas sağlanmadı. Ancak yabancı hoca adayından alınacak yanıta göre Sergen Yalçın ile de masaya oturulacak.

NURİ ŞAHİN OLUMLU

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat'ın Nuri Şahin'le de görüşmelerde bulunduğu öğrenildi. Beşiktaş yönetimi, Dortmund'la devam eden sözleşmesi nedeniyle ilk etapta bu görüşmeleri yalanlarken Alman ekibindeki durumda belli oldu.

DORTMUN'UN AKLI ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE

Tüm konsantrasyonu ile Şampiyonlar Ligi'ne odaklanan Dortmund, sezon bitmeden futbolcu ya da teknik adamlarıyla ilgili herhangi bir teklifi şu anda gündeme bile almayacak. Ancak Nuri Şahin ile ilk yapılan temaslarda Beşiktaş'ın olumlu bir yanıt aldığı öğrenildi.

TERZIC UZATIRSA NURİ BEŞİKTAŞ'A

Dortmund'un Şampiyonlar Ligi'ndeki başarıya göre teknik direktör Edin Terzic ile uzun süreli bir sözleşme yapmak istediği aktarıldı. Bu durumda Nuri Şahin'in Beşiktaş'a gelmesi için yol açılmış olacak. Beşiktaş da aynı dönemde Türkiye Kupası'na odaklandığı için bu konuda acele edilmeyecek.

SPORTİF DİREKTÖR DEVİN ÖZEK OLURSA SERGEN YALÇIN İHTİMALİ DÜŞÜK

Beşiktaş'ın futbol yapılanması konusunda da yeni sezonda yeni bir hamle yapması bekleniyor. Bu konuda da sportif direktörlük görevi için arayışlar devam ediyor. Beşiktaş Başkanı Hasan Arat'ın şubat ayından beri Devin Özek ile temaslarda bulunduğu ve görüşmelerin olumlu ilerlediği aktarıldı. Özek'in göreve gelmesi halinde ise teknik direktör konusunda yerli adaylarda Sergen Yalçın'dan ziyade Nuri Şahin'in öne çıkacağı öğrenildi. Beşiktaş yönetimi, Devin Özek'i yabancı ve yerli hoca da olsa göreve getirmeyi istiyor.

VAN NISTELROOY VE SARRI GÜNDEMDE YOK

Öte yandan Beşiktaş için öne sürülen Van Nistelrooy ve Sarri isimlerinin doğru olmadığı da öğrenildi. Beşiktaş yönetimi, görüşmeleri sezon sonunda netleştirip yeni hocasını ve sportif direktörünü açıklayacak.

Duhuliye.com ÖZEL HABER