Trendyol Süper Lig'in 17. haftasında Beşiktaş sahasında Corendon Alanyaspor'a mağlup oldu ve bu gelişmenin ardından teknik direktör Rıza Çalımbay ile yollar ayrıldı. Siyah-beyazlılar teknik direktör arayışlarına başlarken, listedeki isimler de ortaya çıktı. İşte detaylar....

17 HAFTADA 3 HOCA DEĞİŞTİ

Beşiktaş'ta Süper Lig'in 17. haftasında alınan Alanyaspor mağlubiyeti sonrası teknik direktör Rıza Çalımbay ile yollar ayrıldı. Siyah-beyazlı ekip bu ayrılıkla birlikte 17 haftada 3 hoca değiştirmiş oldu.

YÖNETİM KURULU YABANCI HOCA ADAYLARINI BELİRLEDİ

Yabancı teknik direktör ile anlaşmak isteyen yönetim kurulu adaylarını belirlemeye başladı. Sezona Şenol Güneş ile başlayan siyah beyazlılar daha sonra Burak Yılmaz ile yola devam etti. Yılmaz’ın ardından göreve gelen Rıza Çalımbay ile de istenilen sonuçlar alınamayınca yönetim kurulu 60 yaşındaki çalıştırıcı ile yollarını ayırdı. Hasan Arat başkanlığındaki yönetim kurulu, takımın başına yabancı teknik direktör getirmeyi planlıyor. Beşiktaş’ın teknik direktör adayları arasında yer alan isimler şöyle;

FABIO CANNAVARO

FABIO CANNAVARO

SLAVEN BILIC

SLAVEN BILIC

JORGE SAMPAOLI

JORGE SAMPAOLI

RUUD VAN NISTELROOY

RUUD VAN NISTELROOY

FRANK DE BOER

FRANK DE BOER

BRUNO GENESIO

BRUNO GENESIO

STANISLAV CHERCHESOV

TAKIM ÇALIŞTIRAN TEK İSİM BILIC

Listede daha önce Türkiye’de ve Beşiktaş’ta görev yapan tek isim Slaven Bilic. Hırvat teknik adam bu sezon Suudi Arabistan’ın Al Fateh takımında görev yapıyor. Adı geçen diğer isimler ise takım çalıştırmıyor.

TAKIM ÇALIŞTIRAN TEK İSİM BILIC

YERLİ TEK ADAY

Beşiktaş’ta yerli teknik adam için tek aday Sergen Yalçın. 2021 Aralık ayında Beşiktaş’tan ayrılan Yalçın, geride kalan 2 yılda farklı bir takımda görev almadı. 

YERLİ TEK ADAY

Kaynak: NTV