Tümer Metin'in sözleri şu şekilde:

Değişiklikler üzerinden şunu değerlendirebiliriz; Del Alli aldığı fauller sonrasında sakatlanma durumu göze alınarak değiştirildi. Rosier’de ise o hatadan önce o da bir sakatlık yaşadı gibi geldi. Masuaku’da ise hem hata hem sarı kart yani gereksiz gördüğü sarı kart hocayı böyle bir tercihe götürdü.

Umut Meraş sol tarafa, Tayfur’u sağ tarafa atıp Redmond’u ise bildiği düzende yani Cenk’i sola çekip Redmond’ı sağa alıp başlangıç dizilişine döndü. İkinci yarıya böyle başladı Şenol Güneş.

Gol futbolda çok önemli yer tutuyor, golün dakikalarıda çok önemli yer tutuyor.

İlk yarının sonunda filelerinde gördüğü gol, ne kadar endişe ile götürdü ise Beşiktaş’ı ikinci yarının başında bulduğu golde en azından o endişeyi bir anda ortadan kaldırdı. Yoksa Ümraniyespor’un bir şekilde oyunda kalma iştahı vardı.
3-1 sonrasında kalede görünen şeyde detay olarak şunu atlamamak lazım; hoca değişmiş, seyirci ile maça başlamışsın, içeride oynuyorsun maçın skoru 5-2 ve 6-7 olabilirdi çok net ama Şenol hocanın kafasını muhtemelen yediği iki gol ve o geçişlerde yaşadığı sıkıntı yani Valerien İsmael takımından sirayet eden o sıkıntı meşgul ediyordur.

İlk maça çıktın 5-2 galibiyetle ayrıldın, haftaya derbi oynayacaksın Şenol hoca tarafından artı diyebilirim. Kalesinde gördüğü iki gol içinde Beşiktaş’ın çok net geçiş sorunu var Beşiktaş’ın hadi ilk golde Masuaku yanlış pas tercihi…

Defans oyuncuları önce defansı yapacak, Umut Meraş’ı oyuna girdikten sonra maçın ikinci yarısında hücuma verdiği katkı ile anlatmayacağız ama arkasına yediği topla ikinci golde acaba sorusunu sorduruyor. Tayyip Talha Adana’da da bu vuruşları yapıyordu, senede iki üç golü var ama yenilen iki gole baktığımızda birinde rakibe şut imkânı ilk golde ikinci hamleyi yapamamazı ikincisinde ise eylemi yapacak oyuncudan uzaksın. Buraları değerlendirmek lazım. Şenol hoca muhtemelen takımın hoca değişikliği sonrasındaki iştahından, bazı oyuncuların performasından iyi bir Weghorst izledik, çok iyi bir Cenk Tosun izledik, iyi bir Gedson izledik, vasatın altında kalanlar var Masuaku gibi, Salih gibi, Rosier kötü bir akşam geçirdi ama hoca en azından takımın iştahında ve oynama isteğinde önümüzdeki haftalara yatırımını yapar.