Murat Şahin'in özellikle Sergen Yalçın - Beşiktaş ayrılığı hakkında söyledikleri, Sergen Yalçın'ın yeniden Beşiktaş'a döneceği şeklinde yorumlandı.

İşte Şahin'in o sözleri:

"Sergen Hoca, son 4-5 haftada bize şampiyonluk averaja kalacak galiba dedi. Sakatlıkları, eksilmeleri de hesaba katarak olayların buraya geleceğini tahmin etti. Sonuçta önemli olan şampiyon olmak, olalım da averajla olalım ama oraya gelene kadarki stres bizi bitirdi. O hazzı anlatmaya kelimeler yetmez. Bir senelik emek 3 gün içinde ya hiçbir şey alamamaya, ya da 2 kupaya dönüşecekti. Benim içimde tek kalan, seyircili oslaydı daha iyi olurdu. Seyirci yasaklarından dolayı sönük geçti. Bu duyguyu inşallah bir daha yaşarız. Beşiktaş'ta yarım kalan bir işimiz var, her zaman var. Bu hiçbir zaman bitmez. Her sene şampiyon olmak istersin.

Atakan Kurt'un, "Sergen Yalçın Beşiktaş'a ama uzun, ama kısa vadede bir gün geri dönecek. Peki Avrupa'da başarısız olmanın da kötü gidişatta etkisi oldu mu?" sorusuna şöyle yanıt verdi:

Oluyor tabii. Şampiyonlar Ligi oynuyorsun, burada bir şeyler yapabilir miyiz diye bir hayalin oluyor. Orada yaşadıklarımız da bizi yıprattı, sonra ayrılığa kadar geldi. Emek veriyorsun, şampiyon olup Şampiyonlar Ligi'ne gidiyorsun, Buna göre bir planlama yapıyorsun. Oldu mu, olmadı. Buradaki başarısızlık da bizi çok etkiledi."

Duhuliye.com