Alanyaspor'dan kiralanan ve hemen her demecinde Beşiktaşlılığını ve Beşiktaş'a gelme isteğini dile getiren Tayfur Bingöl, oyuna sonradan girdiği maçlardaki etkili performansıyla teknik direktör Valerien Ismael'i memnun etti. Son olarak Fenerbahçe derbisinde oyuna giren ve takıma dinamizm getiren Tayfur, ilk 11 de oynamak için önemli adımlar attı. 

DAHA FAZLA SÜRE ALACAK

Fenerbahçe maçında Muleka'nın yerine oyuna giren Tayfur, ilk olarak sol kanatta görev yaptı. Maçın sonuna doğru orta sahaya geçen Tayfur Bingöl, atak organizasyonlarında büyük rol oynadı. Valerien Ismael, yerli statüsünde olan oyuncuya gelecek maçlarda daha fazla süre verecek. 

Sağ bek, sol bek, sağ kanat ve sol kanat mevkilerinin yanında Valerien Ismael'in orta sahanın merkezinde de görev verdiği Tayfur Bingöl takıma dinamizm getirirken sürpriz şutları ve rakip ceza sahasına yaptığı koşularla girdiği pozisyonlar sonucu takımın gole yönelik hamlelerinden biri olabileceğini de gösterdi. Birçok mevkide performansıyla sınıfı geçen Tayfur, daha önce sağ bek, stoper ve orta saha pozisyonlarında görev alarak takımı birçok mevkide yedekleyebilen Necip Uysal'dan sonra Beşiktaş'ın yeni jokeri olacak gibi gözüküyor. Başakşehir maçında skora etki eden bir hata yaptıktan sonra Valerien Ismael'den kesiği yiyen Necip Uysal'ın yokluğunda, Beşiktaş'ın hangi bölgede oyuncu ihtiyacı olursa olsun akıllara ilk gelen oyuncu Tayfur Bingöl olacağa benziyor.

Tayfur, bu sezon Beşiktaş formasıyla 3 maçta görev yaptı. Henüz gol ya da asist üretemese de Tayfur, aldığı kısa sürelerde girdiği pozisyonlarla dikkat çekti.

Duhuliye.com