Yeni tüzük taslağındaki maddeler tek tek okundu. Üyelerin oy çokluğuyla kabul edildi.

Tüzük maddelerinin kabul edilmesinin ardından Başkanımız Hasan Arat, Kongre Üyelerimize hitaben bir teşekkür konuşması yaptı:

İşte Hasan Arat'ın konuşması:

“Büyük Beşiktaş’ın büyük Kongre Üyeleri, güneş açmaya başladı. Bu tüzük çocuklar, gençler için yapıldı. Buradaki insanlar Beşiktaş’ın geleceğini dizayn etti. Kalıpları kırdı, grupları yok etti. Her üniversiteli üye olmak için Beşiktaş’ın kapısını çalabilecek. Kadınlarımız, şehit yakınları ve gazilerimiz bu tüzükle gurur duysun. Tüm Beşiktaşlılar gurur duysun. Tüzük için gece gündüz çalışan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Beşiktaş TV açılmak üzere. Kongre Üyemiz Naci Topçuoğlu stüdyoyu yaptırıyor. Yakında dijital ortamda yayına başlayacağız. Ümraniye’de Onur Göçmez çok maliyetli teknogym merkezi kurarak sporcularımıza özel bir alan açtı. Yalçın Ayaydın, Fulya’nın ışıklandırmasını yeniledi. Çilekli’yi almamıza az kaldı. Akatlar için İBB ile görüşüyoruz. Akaretler’de depreme karşı güçlendirme yapıyoruz. Süleyman ağabeyin kullandığı ofisi devreye sokacağız. BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde ilave yer alacağız ve orada lise açmayı planlıyoruz. Hollanda Beşiktaşlılar Derneği Hatay’da okul açtı.

Biz burayı büyüklerimizden emanet aldık. Evlatlarımıza güzel bir anayasa bırakmak için yola çıktık. Sağ olun, camiamıza hayırlı olsun.”

Duhuliye.com