Ligdeki Çaykur Rizespor galibiyetinin ardından Türkiye Kupası'na odaklanan Beşiktaş, bir yandan da teknik direktör arayışlarını sürdürüyor.

Siyah-beyazlılarda başkan Hasan Arat, Almanya'da yaptığı temasların ardından Türkiye'ye dönerken yönetim kurulu ile değerlendirmelerde bulundu. Sportif direktörlük için Devin Özek ile önemli mesafe kaydeden Arat, hoca için ise Dortmund'un yardımcı antrenörü Nuri Şahin ile bir görüşme yaptı. Şahin ile yapılan görüşme olumlu bir havada geçse de Beşiktaş yönetiminde özellikle yerli adaylar konusunda fikir ayrılıkları olduğu öğrenildi.

TECRÜBE Mİ, YENİ BİR HİKAYE Mİ?

Beşiktaş yönetiminin bir kısmı Nuri Şahin gibi genç ve başarıya aç bir teknik adamla yeni bir hikaye yazılmasını savunurken diğer kanatta ise Sergen Yalçın ve Şenol Güneş isimleri dile getiriliyor. Nuri Şahin'in şampiyonluk baskısını kaldırıp kaldıramayacağı konusunda endişelerini dile getiren yöneticiler, Yalçın ya da Güneş gibi camiayı bilen tecrübeli bir ismin düşünülmesinin doğru karar olacağını ileri sürüyor.

ŞAMPİYONLUK YARIŞI OLMAZSA OLMAZ

Beşiktaş yönetimi, 3 yıldır şampiyon olmak şöyle dursun şampiyonluk yarışına erkenden havlu atan takımı ayağa kaldırmayı öncelik olarak görürken teknik direktör konusunda da bu nedenle hata yapmak istemiyor ve ince eleyip sık dokuyor.

ARAT'IN YABANCI ARAYIŞI SÜRÜYOR

Beşiktaş yönetiminde yerli hoca konusunda fikir ayrılıkları devam ederken başkan Hasan Arat'ın kaliteli bir yabancı konusunda da arayışı sürüyor. Şu anda Türkiye Kupası'na odaklanan siyah-beyazlılar, teknik direktör konusunda sezon sonunda kesin kararını verecek.

(Habertürk)