Kara Kartal'da dış transferde olduğu kadar iç transferde de hareketlilik başladı. Samet Aybaba yeni sezonun kadro çalışmaları için gaza basarken takımdan ayrılması beklenen yıldız oyuncular hakkında yeni gelişmeler yaşanıyor.

Beşiktaş’ta futbol direktörü Samet Aybaba, gelecek sezonun kadrosunu kısa süre içerisinde netleştirmek istiyor. Gelen haberlere göre, birçok isim ile görüşmelerini sürdüren Aybaba, önümüzdeki sezonun planlamasını yapıyor. Bu doğrultuda Aybaba’nın en büyük hedefi, yaz döneminde yapılacak ilk kamp öncesinde Kara Kartal’ın kadrosunu netleştirmiş olup, hazır hale getirmek.

Ayrılacakları öne sürüldü

Bu doğrultuda iç transferde ilk hedef Cenk Tosun ve Salih Uçan... Siyah-Beyazlı kulüpte geçtiğimiz hafta yapılan görüşme sonrasında Cenk Tosun ve Salih Uçan ile yolların ayrılacağı öne sürülmüştü. Buna göre iki futbolcu, maaş konusunda yönetim ile anlaşamayınca ipler kopma noktasına gelmişti.

50 milyon TL ve 45 milyon TL'den...

Fakat iki oyuncunun durumuyla ilgili olarak yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Fernando Santos ve Beşiktaş Yönetimi, yaptığı görüşmede orta yolu buldu. Yıllık 50 milyon TL isteyen Cenk Tosun ile 45 milyon TL isteyen Salih Uçan’ın, uzlaşmacı bir tavra bürünmesi halinde takımda kalabilecekleri bildirildi.

Geleceklerini kendileri belirleyecekler

Yani iki oyuncu, maaşlarından belli bir oranda feragat ederlerse takımda kalacaklar. Konuyla ilgili olarak da teknik direktör Fernando Santos; öğrencilerinin, yönetim ile el sıkışması halinde onlarla yola devam edebileceğini bildirdi. Ancak iki oyuncunun, nasıl bir cevap vereceği ise merak konusu.

| Fanatik