Beşiktaş sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Aboubakar'ın antrenmandaki görüntüsünün yer alması, "Aboubakar af mı edildi?" sorularını beraberinde getirdi.

Aboubakar sürecini değerlendiren Beşiktaşlı yetkililer, "Artık teknik olarak bir oyuncuyu kadro dışı bırakamıyorsunuz. Takımla birlikte zaman geçiriyor, takımla yemek yiyor, takımla antrenman yapıyor, bunlarıun dışında tuttuğunuz zaman suçlu duruma düşüyorsunuz. Aboubakar zaten kadro dışı değildi, sadece idari bir kararla maç kadrosuna alınmıyordu. Bununla ilgili kararı verecek olan hocamız Fernando Santos'tur. Hoca talep eder, Aboubakar da önümüzdeki dönemde takımın bir parçası olacağına bizleri ikna ederse formasına kavuşur" ifadelerini kullandı.

Ayrıca Aboubakar'ın sakatlık durumunu sorduğumuz Beşiktaşlı yetkililer, "Yaşananlardan sonra sakatlık açıklaması gelince herkes "oynamamak için sakat olduğunu öne sürüyor" algısına kapıldı ancak Aboubakar'ın sakatlığı doğru. Afrika Kupası'nda görev aldığı maçta da son 15 dakika sakatlığı tam geçmeden oynadı. Ayrılmak için sakatlığını öne sürmek gibi bir durum yok ifadelerini kullanırken, "Aboubakar gibi bir golcüyü transfer etmeye kalksanız en az 10 milyon Euro. Elimizde böyle bir oyuncu varken ya oynayıp Beşiktaş'a katkı verecek, ya da ayrılmak isterse Beşiktaş'a önemli bir bonservis kazandırması gerekecek. Ya oynayacak ya da Beşiktaş'ın onay vereceği bir ayrılık olacak. Trabzonspor maçında sakatlığından dolayı kadroda olmayacak, sonrasında süreci hep birlikte göreceğiz" sözleriyle Aboubakar tartışmalarına son noktayı koydu.

Duhuliye.com ÖZEL HABER