Ara transfer dönemini oldukça hareketli şekilde geçiren Spor Toto Süper Lig takımlarından Beşiktaş, tam 5 futbolcuyu kadrosuna katmıştı. 

Beşiktaş, Fabio Borini için harekete geçti

Fanatik'te yer alan habere göre; Vincent Aboubakar, Amir Hadziahmetovic, Onur Bulut, Alexandru Maxim ve Omar Colley’yi renklerine bağlayan yönetim, ara transfer döneminin 5 Mart’a kadar uzatılmasının ardından Fatih Karagümrük’ten Fabio Borini için de harekete geçti.

Muleka ile takas teklifi

Bu sezon Karagümrük formasıyla 21 maçta 14 gol ve 8 asistlik performans ortaya koyan 31 yaşındaki İtalyan sol kanat için İstanbul temsilcisiyle yaptığı pazarlıklarda rakamsal olarak anlaşma sağlayamayan Beşiktaş, takas formülünü devreye soktu. Yönetim, sezon başında bonservisine 3.5 milyon Euro verilerek alınan Jackson Muleka’yı Borini için takasta teklif etti. 

Görüşmeler devam ediyor

Tarafların bu konuda görüşmelerine devam ettiği ve Beşiktaş’ın Karagümrük’ün resmi yanıtını beklediği ifade edildi. 

Fenerbahçe de talip 

Beşiktaş’ın ilgisine ilk günden olumlu yaklaşan Borini’nin, kulüplerin anlaşması halinde ayrılığa hazır olduğu ifade edildi.

Mısır’dan gelen teklifleri geri çeviren Muleka’nın, kariyerine İstanbul’da devam ettiği için Karagümrük’e gidişine onay verebileceği bildirildi. Fenerbahçe’nin de Borini’ye talip olduğu bildirildi.

Öte yandan, 31 yaşındaki sol kanat oyuncusu Borini'nin Karagümrük ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2023'te sona eriyor.

Kaynak: Fanatik