Beşiktaş Asbaşkanı Mete Vardar, transfer çalışmalarıyla ilgili A Spor'a dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
 
"BRONCHORST'U ÇOK İSTEMİŞTİK"
"Çok yoğun bir trafik var. Hepimiz ciddi bir çalışma içindeyiz. Türkiye Kupası'nı almak bizi çok mutlu etti. İki kupadan birini alabilmek bizi mutlu etti. Bu senenin çalışmalarına geçen sene aralık ayında başladık. Van Bronckhorst bizim devre arasında da gündemimizdeydi. O zaman çok arzu ettik ama olmadı. Sezon sonunda anlaşmak kısmet oldu. Bize büyük katkıda bulunacağına inanıyoruz."
 
SÜPER KUPA NEREDE OYNANACAK?
"Futbol bilgisi son derece yüksek bir ekibimiz var. 6 Ağustos'ta lige iyi başlamak istiyoruz. Ondan önce 3 Ağustos'ta Süper Kupa maçı var. Bu sene olumsuzluklarla devam eden seneyi bir kupa ile değil 2 kupa ile bitirmek istiyoruz. Yer konusu henüz belirlenmedi.İki tane İstanbul takımının oynayacak olmasından hem de güvenlik açısından Süper Kupa'nın Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanması gerekir. Orayı hep sıcak tutmamız lazım. Galatasaray'da Metin Öztürk'ün de bu statta oynanması gerektiğini söylediğini hatırlıyorum."

SÜPER KUPA NEREDE OYNANACAK?
 
RAFA, PAULISTA, TRANSFER
"Geçen sezon lige çok hazır girmedik. Bu sene planlama çok erken başladı. Al-Musrati, Muçi ve Svensson takımın önemli oyuncuları haline geldi. Bu sene şu ana kadar Rafa geldi. Bütün dünya otoritelerinin takdir ettiği bir oyuncu. Başkanımız ve Hüseyin Yücel'in emek verdiği bir süreçte Feyyaz Abimizin de sürece katılmasıyla beraber transferi gerçekleştirdik. Önemli bir karakter aldık. Takıma saha dışında da çok fazla katkı sağlayacak. Paulista, hırsı ve enerjisiyle çok fazla şey katacak. Biz geldikten sonra 11'de doğrudan oynayacak 5 transfer yaptık. Takıma katkı sağlayacak oyuncular alacağız. Biz gelip oynayacak oyunculara değer veriyoruz."
 
"TALISCA, DI MARIA DİYORLAR"
"Oğlum kızım bana her gün 'Talisca gelecek mi, Di Maria gelecek mi?' diyor ama ben onlara Semih'i anlatıyorum."
 
CENK TOSUN AÇIKLAMASI
"Cenk Tosun çok değerli bir oyuncu. Hem karakter olarak hem de tecrübe olarak hakkında bir şey söylememe gerek yok. Avrupa Şampiyonası sonrası değerlendirme yapılacaktır. İnşallah iki taraf için de hayırlı bir noktaya gelecektir."
 
SALİH UÇAN SÖZLERİ
"Salih bize katkı sağlamış başarılı bir isim ama kendisine 'tam damga vuramadın' dedim. Yıllar sonra adın geçtiği zaman 'Beşiktaş'ta bir Salih Uçan vardı' diye adını ansınlar isterim dedim. O da çok çalışıyor. Tecrübesiyle birlikte yine katkı vermeye devam edecektir."