Galatasaray ile Fenerbahçe arasında başlayan demeç savaşı sırasında Beşiktaş Kulübü sessizliğini koruyor. Siyah beyazlı yönetim, gereksiz tartışmalara dahil olmak yerine tamamen şampiyonluğa odaklanmış durumda... 

Hem Galatasaray hem de Fenerbahçe camiası, “Cumhuriyet’in 100’üncü yılıda şampiyon biziz” derken Beşiktaş ise yeni bir PR çalışması içinde.

Gelecek haftalarda bizzat Başkan Ahmet Nur Çebi tarafından duyurulması planlanan çalışmanın içeriği şu şekilde kurulanıyor. 

Türkiye’nin ilk spor kulübü Beşiktaş’ın kuruluşunun 120’inci yılında, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’uncu yılında Şampiyon Beşiktaş! “Kimse yokken biz vadık” ya da “siz yokken biz vardık” benzeri bir tame üzerinde durulacak.  

100’üncü yılda Mircea Lucescu ile kazanılan şampiyonluğa yapılan atıflarla Beşiktaş’ın kuruluşunun 120’inci yılında şampiyonluğa ulaşılabilmesi için camianın tüm organlarını seferber edilecek. Konsantrasyon 120’nci yılda şampiyonluk olarak revize edilecek.

Her ortamda her şartta, her fırsatta bu konu ön plana çıkarılacak. Camia bun konsantre edilecek. İç çatışmalar ve tartışmalardan takımın sıyrılması sağlanacak.

Kaynak: Fotospor