Fenerbahçe Kulübü'nün heykelini diktiği milli voleybolcu Eda Erdem ile ilgili olarak Beşiktaş Divan Kurulu'nda dikkat çeken bir açıklama geldi.

Söz alan Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi Levent Çifter, "Eda Erdem, 18 yaşına kadar Beşiktaş'ta oynadı. 5-6 ay önce eski yönetime mesaj olarak bunu attım. Kadın Voleybol Milli Takım'ı şampiyon olduğunda, yönetim formali resmini sitemize koyarak amatör branşlardan Beşiktaş'ın kimleri çıkardığını Türkiye'ye ve Dünya'ya bildirmeliydi. Bu yönetime de bunu hatırlatmak istiyorum." ifadelerini kullandı.

Siyah-beyazlı kulübün divan kurulu üyesi ayrıca "Mehmet Ali Aydınlar, 600 Bin Dolar'a o kızı, bizden aldı. Bizim ekmeğimizi yemiş, suyumuzu içmiş, bizden terbiye ve spor ahlaklı öğretimiz bir kızımızdır. Biz onu Türk sporuna hediye ettik. Güzide rakibimize almıştır, olabilir. Ne kadar övünsek azdır. İnşallah yeni Eda Erdem'ler çıkartacağız." dedi.

HASAN ARAT'TAN EDA ERDEM AÇIKLAMASI

Öte yandan Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat da, milli voleybolcu Eda Erdem ile ilgili açıklamada bulundu.

Hasan Arat, Eda Erdem'i aradığını söyleyerek, "Eda Erdem'i dün aradım ve tebrik ettim. Türkiye'nin evladıdır. Her zaman bağrımıza basarız. Türkiye'nin sporcusudur. Bizim sporculara saygımız vardır." ifadelerini kullandı.

| Sporx