Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, 2-1 kazanılan Konyaspor karşılaşmasının ardından konuştu. İşte Kocadağ'ın sözleri:

"ALGI YARATMAYA ÇALIŞANLARA ÖRNEK!"

"Uzun zamandır hasret kaldığımız bir son dakika golüyle galip gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ahmet Çalık'a tekrar Allah'tan rahmet diliyorum. Türkiye'nin her yerinden otobüslerle, Beşiktaş'ı desteklemeye gelen taraftarımıza teşekkürlerimi iletiyorum. Bir kez daha Beşiktaşlılığın ne olduğunu, sıralamayla alakalı olmadığını bir kez daha gösterdiler. Daha ligin ortasında, özellikle sosyal medyada Beşiktaş üzerinden negatif algı yaratmaya çalışanlara örnek olur taraftarlarımızın Beşiktaş duruşu ve sahiplenişi."

"SÖYLEMEDEN GEÇEMEM"

"Maç için çok mutluyuz. Söylemeden geçemeyeceğim ilk yarıda 3, ikinci yarıda 4 dakika uzatma oldu. Bazı planlar, bazı düşünceler yapılıyor olabilir ama Allah'ın da bir planı var. 4 dakika uzatma verildi, 4. dakikada gol geldi. Bu planlardan vazgeçsinler. 2 haftadır 15-20 dakika uzayan maçlar, Beşiktaş mağlupken 3, berabereyken 4 dakika uzatılıyor."

WEGHORST AÇIKLAMASI

"Weghorst ile ayrılık yaşadık. Çıkış maddesi yok. Kiralık olarak bize katılmıştı. Daha sonra Manchester United'dan teklif alıyor kulübü, bize aksettikten sonra oyuncuyla birkaç kez görüştük. Biz kendisine bonservisini almak istediğimizi söyledik. Kendisi olayın maddiyatla alakalı olmadığını bize bildirdi. Konya'ya gelmesini de teklif ettik, yeni bir oyuncu gelene kadar kalmasını da teklif ettik ama kabul etmedi. Oyuncuyu zorla tutup faydalanamamak Beşiktaş'a hizmet olmayacaktı. 3.5 milyon euro'ya bir katkı yaparak, Beşiktaş'tan gitti. Alacaklarını da bıraktı bir kısmını."

ABOUBAKAR SÖZLERİ

"Weghorst gitti. Son 2 senedir yaptığımız transferler ortada. Birçok yıldızı kazandırdık. Taraftarımızın şüphesi olmasın. Gidenin yeri dolacak. Aboubakar'ın çok büyük hizmetleri oldu. Gündemimizde. Sözleşmesi devam ediyor. Oradaki durumu netleşince bakacağız"

"LİSTEDE OLABİLECEK BİRİ"

"Boupendza da listede olabilecek bir oyuncu. Türkiye'de oynamış ve başarılı olmuş bir oyuncu. Birkaç oyuncu var listemizde. Başka bölgeler için de. 3 bölgeye transfer düşünüyoruz. Öncelikli hedefi hocanın, olan oyuncuların performansını yukarıya çekmek. Bizim ihtiyacımız olan bir çıkıştı. Bu galibiyet serilerine devam edersek, bence takım da motivasyonu yakalayacak.Henüz resmi bir teklif yok."

"BİRLİK VE BERABERLİĞE İHTİYACIMIZ VAR"

"Taraftarımızdan rica ediyorum, bizim birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Sezonun ortası daha. Bu galibiyet serisini ilerletince bizim de şampiyonluğun en büyük adayı olduğumuzu görecekler."

Duhuliye.com