Galatasaray, yaptığı açıklamada ezeli rakiplerine seslendi. Sarı-Kırmızılı kulüp, "Hepimiz zaman zaman, kulüplerimize olan sevgimiz yüzünden objektif bakış açımızı kaybediyor ve oluşan gerginliklerin bir parçası oluyoruz. Bu gerginlikler üzerinden köpürtülmeye çalışılan düşmanlık ne futbolumuzun marka değerine ne de içinde yaşadığımız toplumun özünde olan barış ve kardeşlik duygusuna katkı sağlıyor" dedi.

"Ebedi dostlarımız, ezeli rakiplerimizi bir araya gelmeye davet ediyoruz"

Cimbom, Fenerbahçe ve Beşiktaş'a yaptığı çağrıda, "Başta 'ebedi dostlarımız, ezeli rakiplerimiz' olmak üzere, Türk futbolunun tüm paydaşlarını bu sorumluluk ve bilinçle, adalet için olan bu mücadelede bir araya gelmeye davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

"Gelin, tarafsızlığı ve adaleti birlikte sağlayalım"

Yapılan çağrının sonunda ise "Gelin, tarafsızlığı ve adaleti birlikte sağlayalım, kutuplaşmayı ve düşmanlığı birlikte önleyelim" ifadeleri yer aldı.

"Haksızlığa karşı çıkmazsan lazım olduğunda adalet isteyemezsin"

Beşiktaş ise Galatasaray'ın yaptığı bu çağrıya şu şekilde cevap verdi: "Biz zamanında da susmadık ama adaleti herkes için istedik. Sesi çıkan olmamıştı. Adalet gün gelir herkese lazım olur. Haksızlığa zamanında karşı çıkmazsan sana lazım olduğunda da adalet isteyemezsin"