Teknik direktör Şenol Güneş göreve geldikten hemen sonra eksik bölgelerle ilgili bir rapor hazırlamış ve bunu da yönetimle paylaşmıştı.

Tecrübeli çalıştırıcı şu anda Dünya Kupası'na izliyor ve ekibiyle birlikte maçları detaylı bir şekilde analiz ederek, mali şartları da uygun olan alınabilecek isimler üzerinde çalışıyor.

Teknik direktör Güneş'in şimdiye kadar izlediği maçlarda en beğendiği oyunculardan biri, kendisinin de takviye yapmayı düşündüğü bölgelerde biri olan orta sahada görev yapan Kanno oldu.

1.92 BOYUNDA VE ÇOK GÜÇLÜ

Teknik direktör Güneş, Beşiktaş'ın alabileceği, Türkiye'ye gelebilecek, Süper Lig'de oynayabilecek farklı oyuncular da belirledi.

Bu isimler arasında en dikkat çekici olanı Suudi Arabistan'ın ön liberosu Mohamed Kanno oldu.

Oyuncunun 1.92'lük boyu ve güçlü fiziğinin yanı sıra yorulmak bilmeyen yapısı da Beşiktaş teknik direktörünün ilgisini çekti.

Kariyeri boyunca Ettifaq ve Al Hilal'de oynayan 28 yaşındaki oyuncuyu Suudi Arabistan'dan çıkarıp Türkiye'ye getirse neler yaşayabileceği konusunda scout ekibine danışan Güneş, olumsuz bir rapor gelmemesi durumunda transferle ilgili resmi girişimler başlayacak.

MOHAMED 194 MAÇTA 21 GOL ATTI

Siyah beyazlıların Katar'daki Dünya Kupası'nda izleyerek takip etme kararı aldığı isimlerden biri Mohamed Kanno, profesyonel kulüp kariyerinde toplam 194 resmi maçta görev yaptı.

28 yaşındaki Suudi oyuncu bu periyotta rakip fileleri 21 kez havalandırırken, 16 da asist yaptı ve toplamda 37 gole direkt olarak katkı sağladı.

Kanno, 2017'den bu yana görev yaptığı milli takımda da 40 maçta oynarken 1 de gol attı.

2021 YILINDA 8 MAÇ KAÇIRDI

Tecrübeli orta saha Kanno, 2021 yılında toplam 8 maçta takımından ayrı kaldı.

Al-Hilal formasıyla Şubat ayında ayak bileğinden sakatlanan Suudi oyuncu, 8 resmi maçta görev yapamadı.

Mart sonundan itibaren yeniden sahalara geri dönen Mohamed Kanno, o günden bu yana herhangi bir sakatlık yaşamadan formasını terletmeye devam etti.

Futbolcunun son olarak adının Beşiktaş ile anılması taraftarların da bir hayli dikkatini çekti.